MüzisyenOyuncu

Uğur Aslan Kimdir?

Ünlü oyuncu Uğur Aslan’ın sesi herkesi etkiledi. Diziden tanıdığımız Uğur Aslan’ın sesinden herkes etkilenmişti. Bugün ise Afara isimli bir programla misafirlerini ağırlıyor. Peki Uğur Aslan kimdir ve kaç yaşındadır? Dizilerden tanıdığımız Ur Aslan sesiyle herkesin dikkatini üzerine çekmişti. İşte Uğur Aslan ile ilgili sorular…

UĞUR ASLAN KİMDİR?

Uğur Aslan, 9 Şubat 1972’de Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne bağlı Melekli köyünde dokuz kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Reyhanlı Devlet Yatılı Mektebi’nde, lise öğrenimini Antakya Ticaret Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Drama Bölümü’nden oyunculuk lisans derecesi ile mezun oldu. Aslan tiyatro kariyerine lise yıllarında başlamıştır. Hatay Kültürel Tiyatro Topluluğu’nun dikkatini çekti ve oyunculuk kariyerine Turgut Özakman’ın Bir Şehnaz Oyun adlı oyunuyla başladı. Oyunculuğun yanı sıra müzikle de ilgilendiğini, boş zamanlarında keman ve piyano çaldığını söyleyen Aslan, seyirciler önünde “Afala: Arabesk Müzikal” adlı müzik performansına katıldı. Aynı zamanda özel bir üniversitede oyunculuk dersleri vermektedir.

UĞUR ASLAN EVLİ Mİ?

Uğur Aslan, senarist Sema Ergenekon ile 1999 yılından beri evli ve ikisi kız, biri erkek üç çocuğu var.

UĞUR ASLAN’IN DİZİLERİ

Afara sunucusu kimdir?

Cuma akşamları ekrana gelen Afara programının sunucusu Uğur Aslan, oyuncuları arasında yer aldığı Yargı dizisinin senaristi Sema Ergenekon ile evli. UĞUR ASLAN KİMDİR? Uğur Aslan 9 Şubat 1972’de Hatay’da dünyaya geldi.

Uğur Aslan kimdir kac cocugu var?

22 yıldır mutlu bir evliliği olan Uğur Aslan’ın 3 çocuk babası olduğunu duyanlar, şaşıp kaldı. Üniversite yıllarında tanıştığı Sema Ergenekon ile evli olan başarılı oyuncu, 2 kız 1 erkek olmak üzere 3 çocuk babası.

Uğur Aslan nasıl meşhur oldu?

İlk oyunculuk deneyimini lise zamanlarında yaşayan Uğur Aslan kamera önünde ilk kez 2005’te performans sergiledi. Kale İçi isimli projede yer aldıktan sonra çok sayıda dizi ve filmde rol aldı. Şimdi ise Kanal D ekranında yayınlanan Yargı dizisinde Eren Komiser karakterini oynamaktadır.

Uğur Aslan eşi kimdir?

Sema Ergenekon

Uğur Aslan / Karı

Sema Ergenekon Türk senaryo yazarı ve yapımcıdır. 2014 yılında 41. Altın Kelebek Ödülleri‘nde Karadayı dizisinin senaryosunu birlikte kaleme aldıkları Eylem Canpolat ile birlikte En İyi Senarist Ödülü kazanmıştır.

Uğur Aslan hangi burç?

Şimdilerde Atv ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Nizameddin karakterine hayat veren Uğur Aslan, 1.78 metre boyunda, 74 kilo ve Kova burcudur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu