Oyuncu

Tarık Emir Tekin kimdir?

Tarık Emir Tekin

Oyuncu
Kişisel bilgiler
Doğum Tarık Emir Tekin 15 Haziran 1997 (25 yaşında) İstanbul, Türkiye
Eğitim Oxford School of Drama
Meslek Oyuncu
Etkin yıllar 2020-günümüz
Ebeveyn(ler) Şevval Sam Metin Tekin
Akraba(lar) Leman Sam (anneannesi)
Ödüller 48. Altın Kelebek Ödülleri – Yıldızı Parlayanlar (2022)
KİMDİR

Sinema ve dizi oyuncusu. 1997, İstanbul doğumlu. Metin Tekin ve Şevval Sam’ın oğludur. Orta öğrenimini tamamladıktan sonra Oxford Üniversitesinde drama eğitimi almıştır. İlk ekran deneyimini 2020 yılında Blue TV’nin Çıplak dizisi ile yaşamıştı. Sonra Diriliş: Osman, Sadakatsiz, Reflection / Yansıma, Zengin Kız gibi çeşitli film ve dizilerde rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Rol Aldığı Film ve Diziler:

Bir Peri Masalı (Onur Köksal, TV Dizisi 2022)

Reflection / Yansıma (Raven, Sinema Filmi 2021)

Sadakatsiz (Selçuk Dağcı, TV Dizisi 2020)

Rise of Empires: Ottoman / Diriliş: Osman (Mehmed, TV Dizisi 2020)

Çıplak (Bulut, TV Dizisi 2020)

KAYNAK: Taro Emir Tekin (imdb.com, 19.08.2022), Tarık Emir Tekin (sinematurk.com, 19.08.2022), Tarık Emir Tekin (dizioyuncu.com, diziseti.tv, diziler.com, 19.08.2022), Tarık Emir Tekin (beyazperde.com, sinemalar.com, 19.08.2022).

Sıkça Sorulan Sorular

Tarık Emir Tekin ne mezunu?

Tarık "Taro" Emir Tekin, sanatçı Şevval Sam ile futbolcu Metin Tekin'in oğlu olarak 15 Haziran 1997 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Küçük yaşlardan itibaren oyunculuk eğitimi almaya başlayan Tekin, Cambridge School of Visual & Performing Arts dahilinde University of Arts London'ın PaPA derecesini bitirdi.

Tarık Emir Tekin babası kim?

Metin Tekin, Kanat forvet mevkiinde forma giymiş ve Sarı Fırtına lakaplı Beşiktaş'ın sembol isimlerinden olan millî eski futbolcu ve teknik direktör. Metin Tekin, forvet bölgesinde de oynamasına rağmen çoğunlukla kanatlarda görev almıştır.

Tarık Emir Tekin Hangi filmde oynuyor?

İlk ekran deneyimini 2020 yılında Blue TV'nin Çıplak dizisi ile yaşamıştı. Sonra Diriliş: Osman, Sadakatsiz, Reflection / Yansıma, Zengin Kız gibi çeşitli film ve dizilerde rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

FOTO GALERİ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu