KÜLTÜR SANAT

Sirkeci nerede

İstanbul Sirkeci hangi semtte?

i̇stanbul-sirkeci-hangi-semtte

Sirkeci, İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alan bir semttir. Deniz kenarında Haliç’in ağzında yer alan semtin batısında Bahçekapı semti, doğusunda Sarayburnu (Topkapı Sarayı), güneyinde ise Cağaloğlu semti bulunur.

Eminönü Sirkeci aynı yer mi?

eminönü-sirkeci-aynı-yer-mi

Eminönü semti, hemen yanı başındaki Sirkeci semti ile birlikte İstanbul tarihi yarımadasının en hareketli ve turistik yerlerden birisi konumunda. Aynı zamanda İstanbul ulaşımının da en önemli ağlarından birisi.

İstanbul Sirkeci hangi yakada?

Konumu araştırılan Eminönü ilçesi, Avrupa yakasındadır.

Sirkeci hangi belediyeye bağlı?

sirkeci, bahçekapı, cağaloğlu, sultanahmet, süleymaniye, çemberlitaş, çarşıkapı, beyazıt, laleli, kadırga, gedikpaşa, kumkapı, çatladıkapı ve mahmutpaşa gibi semtleri kapsayan belediyedir.

Sirkeciye hangi metro gider?

Bu Metro hatları Sirkeci yakınından geçiyor: M1B, M2.

Sirkeci hangi metro durağı?

Sirkeci (Harem İskelesi) durak, Sirkeci, Fatih içindeki Marmaray Sirkeci Metro İstasyonu konumuna en yakındır.

Sirkecinin Neyi Meşhur?

Sirkeci’de Ne Yenir?

 1. Can Oba. 
 2. Meşhur Filibe Köftecisi.
 3. 3. Şehzade Cağ Kebap. 
 4. Ali Muhiddin Hacı Bekir Lokumları 
 5. 5. Zümrüt Büfe Döner. 
 6. 6. Virginia Angus Burger. 
 7. 7. Hafız Mustafa. 
 8. 8. Orient Ekspres Restoran.

Sirkeci’de nereye gidilir?

 1. Boğaziçi Kıyısı. Boğaziçi kıyılarını her gün gezseniz doyamazsınız; Eminönü, Beşiktaş, Üsküdar vapur iskelesinden kalkan iki saatlik tur motorlarıyla boğaz gezintisinin tadını çıkarın.
 2. Historic Areas of Istanbul. Tarihi bir sehirdir istanbul..Avrupa ve asyayi birbirine baglar.Surlari,camileri,saraylari ile görülmesi gerek yerlerin.
 3. 3. Rahmi M. Koç Müzesi. Muazzam bir müze. Günler, haftalar yetmez gezmeye, incelemeye. Her köşesinden ayrı keyif aldım. Bence artık o alana sığmayacak kadar büyümüş bu müze.. Gurur duydum. Koç Ailesinin yolculuğuna şahitlik etmek çok güzel olmakla birlikte, onların bizi çıkardığı yolculuk çok daha derinlere idi.
 4. Istiklal Caddesi. Istiklal caddesi,taksim ve tünel beyoglunu kapsayan caddedir.Trafiğe kapalidir.Tranwayla caddede boydan boya gidip gelebilirsiniz.
 5. Rüstem Pasha Mosque. Camii tarihi camiimizdir.Icinde sahane çiniler vardir ve iznikten getirilip ,yapilmistir.
  mimar sinanin eseridir.Ibadete açıktır.Camilerde lütfen gürültü yapmayalim
 6. Küçük Ayasofya Camisi. GtHerkese tavsiye ederim gerçekten harika bir camii… Manzaralı bir camii… Mutlaka gudilmesi gereken bir yer her yanibtarih kokuyor…
 7. Galata Köprüsü. Mezeler ilgi alaka hersey çok güzel.Fiyatlar makul.taze ve güvenilir lezzetler var.Üst katında sakin ortam da var e daha ne olsun
 8. Fatih Camisi ve Külliyesi. Fatih Camii; medrese, hastane, konukevi, aşevi, kütüphane ve hamam bulunmakta olan büyük bir külliyedir. İstanbul’un Fatih ilçesinde II. Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Avlusunda, Fatih Sultan Mehmet Han’ın ve Plevne Kahramanı Gaziosmanpaşa’nın türbesi var, Arka kısımda haziresi var. Geçmişte yaşanan depremlerde hasar görmüş, onarılmıştır. Ruhani havası yüksek bir ibadethanedir. Muhakkak ziyaret edilmesi gereken bir mekan.
 9. Beyoğlu. Akşam üzerleri oldukça kalabalık olan bir yerdir turistik İlçemizdir kafeleri ,tünel İstiklal Caddesi ile bir bütündür. İstiklal Caddesi araç trafiği ne ara sokaklarından taksiyle oraya gelebilirsiniz.metro ,tranway v.b.Gidilebilir.
 10. Balat. Renkli binalar, ortodoks aleminin kutsal mekanları ve gelişmekte olan turistik yapıları ile mutlaka görülmesi gereken bir mekan. Sokak aralarında ne tarafa bakarsanız bakın tarih kokan bir yapı ile karşılaşıyorsunuz. Restorasyon çalışmaları ile çok daha iyi olacaktır.

Sirkeci Budoya nasıl gidilir?

Sirkeci, Fatih bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden BUDO Eminönü/Sirkeci İskelesi adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 • Otobüs: 28, 46Ç, 47E, 66, 78, EM2.
 • Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
 • Metro: M2.
 • Tramvay: T1.
 • Vapur: BOĞAZ HATTI, ÜSKÜDAR – KARAKÖY – EMINÖNÜ
 
 • Sirkeci Garı Sirkeci Garı, İstanbul’daki ana tren istasyonlarından biri. 
 • İstanbul Demiryolları Müzesi. İstanbul Demiryolları Müzesi, Sirkeci Garı’nın içinde yer alıyor. 
 • 3. Türkiye İş Bankası Müzesi. 
 • Doğubank İş Hanı 
 • Büyük Postane. 
 • 6. Hobyar Camii. 
 • 7. Hocapaşa Sokak.
 • 8. Hocapaşa Hamamı

Sirkeci hangi tramvay?

Sirkeci (T1) Tramvay İstasyonu, İstanbul tramvayı’nın T1 (Bağcılar – Kabataş) Tramvay Hattı’nda yer alan ve 10 Temmuz 1992’de hizmete giren hemzemin tramvay istasyonudur.

Sirkeci Marmaray durağı denizin altında mı?

Selam, ilk önce şunu söylemeliyim ki Marmaray toplam 43 duraktan oluşmaktadır. Bu duraklardan sadece; Ayrılık Çeşmesi-Üsküdar-Sirkeci-Yenikapı arasında Marmara Denizi’nden dolayı yer altından gitmektedir.

Maybe you are interested in:

kemal uzan nerede

Related searches

 1. Sirkeci nerede
 2. Sirkeci tarihi
 3. Eminönü Sirkeci Nerede
 4. Sirkeci Eminönü
 5. Sirkeci Istanbul
 6. Sirkeci adı nereden gelir
 7. Sirkeci nasıl gidilir
 8. Sirkeci harita

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu