Astroloji

Rüyada Ayı Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kahverengi, Siyah, Boz, Beyaz Ayı Yavrusu Kovalamak, Kaçmak, Görmek Ve Beslemek Anlamı

Rüyada ayı görmek, ayıdan kaçmak, ayının saldırısına uğramak korkulan rüyalardan biridir. Ancak ayıları kovalamak, ayıları sevmek, ayıları beslemek gibi durumların birçok farklı rüya tabiri vardır. İşte rüyanızda gördüğünüz ayı ile ilgili kısmın anlamı…

Rüyada ayı görmek, rüya sahibinin hayatına kurnaz ve huysuz kişilerin gireceğine işaret eder. Rüyayı görenin evli ve bekar olması rüyanın tabirini değiştirebilir. Hele ki rüyadaki kişi erkek ise, rüyasında çok kötü kişiliğe sahip bir kadının erkeğin hayatına gireceğini görmesi.

Rüyada Ayı Görmek Nedir?

Rüyada ayı görmek, aşağılık insanların varlığına işaret eder. Dini açıdan bu rüyanın yorumu, rüyayı görenin hayatında düşmanlarının çoğalması ve kötü niyetli kişilerin bulunmasıdır. Rüyada ayı gören kişi yeni bir işe başlamak istiyorsa bu iş onun için genellikle beklenmedik sonuçlar doğuracaktır. İş yerinde aksilikler ve evde ani olumsuz olaylar yaşarlar. Rüyayı gören kişi yeni biriyle tanışırsa, bu rüyadan sonra o kişinin kötülükleri ortaya çıkar. Rüyada ayı görmek, gizli amaçları olan biriyle tanışacağınıza işaret eder. Kötü niyetli bir arkadaşlığın kurulması veya bir evliliğin ortaya çıkması da rüyanın başka bir yorumudur.

Rüyada Ayı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ayı görmek, rüyayı görenin kötü niyetleri barındıracağına işaret eder. Genellikle insanların işlerini ve hileli olayları takip etmek olarak yorumlanır. Rüya olarak da bilinir, olaylarda ve durumlarda harika başlayan ani bir değişimdir. Bazı rüya tabircileri bu rüyayı huysuz bir kadın için yorumlamaktadır. Özellikle eve girmek üzere olan bu kadın tüm aileye zarar verecektir. Aile içindeki talihsizlikler ve kötülükler zamanla artacaktır. Bazı rüya alimleri, aile içindeki kırgınlık ve savaş durumlarına işaret eder. Yeni aile üyelerinin evde huzuru kaybedip yaramazlık yapmalarını hayal etmek.

Rüyada Ayı Görmek Neye İşarettir?

Rüyada ayı görmek kötülüğün artmasına işaret eder. Genellikle bu rüya ile birlikte insanların hayatındaki kötü şeyler artacak ve bir anda aldatmaca ortaya çıkacaktır. Bazı rüya alimleri, bu rüyada meydana gelen olayların insanlara kötülük getireceğine delalet ederler. Dini açıdan rüyada ayı görmek kutsal toprak olaylarından uzaklaşmak olarak yorumlanır. Özellikle mali konularda kişi Kutsal Topraklara ulaşabilir. Başka bir deyişle, kişi, maddeselliğini artırmak için düşmanlarıyla işbirliği yapabilir. Bundan dolayı ailesinde doğurganlık kalmamış ve kötü adamlar kapıya kadar gelmişlerdir.

Rüyada Ayıdan Kaçmak

Rüyada ayıdan kaçmak, kötü niyetli kişilerin hedefine gelmemek demektir. Özellikle kötülüğe ortak olmaktansa, kişinin hayatına karışmak isteyenlerden uzak durmak olarak yorumlanır. Bazı rüya yorumcuları da rüyasında bir ayıdan kaçmayı görenlerin daha şanslı olacağına inanırlar. Özellikle bu kişinin başına gelecek kötü şeylerden bir an önce kurtulacağına ve kendisi için doğru yolu seçeceğine işaret eder. Rüyayı görene ne kadar olumsuz haber getirirse, rüyada ayıdan kaçmak o kadar olumlu olarak yorumlanır.

Rüyada Ayı Kovalaması Görmek

Rüyada ayı kovalayan bir adam görmek, düşmanlığa ve kötü niyete işaret eder. Rüyayı gören kişi yeni bir işe başlamak isterse, düşmanlarının çoğalacağına ve kötü adamların ortalıkta dolaşacağına delalettir. Bazı rüya yorumcuları, bu rüyadaki düşman kişinin kötü insanlarla uğraştığını söylerler. Bazı durumlarda kişinin düşmanlarından kurtulamadığına işaret eder.

Örneğin, boşanmak isteyen rüya tabircileri boşanamaz, işini bırakmak isteyen de işi bırakamaz. Rüyanın bir başka yorumu da kişinin kurtulmak istediği belaların sürekli olarak kendisini kovalamasıdır. Ayrıca, rüyayı gören kişi eski düşmanından kurtulamıyorsa ve hala inciniyorsa, rüyayı yorumlayın.

Rüyada Ayı Yavrusu Görmek

Rüyada ayı görmek, küçük olayların bir anda aile içinde daha büyük sorunlara yol açacağına işarettir. Dini açıdan rüyada ayı görmek, kişinin kendi davranışını hiçe sayması anlamına gelir. Bilhassa bu rüya çok para harcamak ve ardından sıkıntılı bir hayat yaşamak olarak yorumlanır.

Bazı rüya tabircilerinin tabiri, düşmanın önemsiz işleri zorlaştırmasına izin vermektir. Sanki iş istediğin gibi gitmiyor, emek boşa gidiyor ve bir anda tıkanıp kalıyorsun. Rüya aynı zamanda kişinin içinde bulunduğu kötü durumu da anlatır. Rüya tabircisinin önemsiz gibi görünen dertleri insanlara zarar vermiş veya önemsiz gibi görünen borçları bir anda çoğalmıştır. Bu rüyayı dini açıdan gören kişilerin işlerine daha çok önem vermeleri ve hayatta tedbir almaları gerektiği söylenmektedir.

Rüyada Ayı Saldırması Görmek

Rüyada ayının kendisine saldırdığını gören kimse, düşman tarafından vurulabilir. Rüya, kişinin etrafında dönen kötü niyetli kişilere işaret eder. Zamanla bu kötü niyetli kişiler kişiye zarar verebilmektedir. Rüyada ayı saldırısı görmek, kişinin olaydan psikolojik olarak etkilenmesine de işaret eder. Yaşanan acıların insana büyük üzüntüler yaşatacağına ve insanın özgüvenini yitirmesine işaret eder. Bazı durumlarda bu rüya kişinin başarısız beklentileri ve istediğini elde edememesi olarak yorumlanır. Bu genellikle hem dini açıdan hem de rüya yorumu açısından olumsuz bir rüyadır.

Rüyada Ayı Öldürmek Görmek

Rüya bilginleri, rüyada ayı öldürmenin iki farklı yorumuna sahiptir. Rüyada ayı öldürdüğünü gören kimse, kendisini üzen bütün sıkıntı ve olaylardan bir an önce kurtulur. Rüyanın bir başka yorumu da düşmanlardan uzak durmaktır. Bilhassa rüyayı gören kimse, evdeki ve çevresindeki düşmanlardan haberdar olur. Böylece düşmanından kurtulur ve kendisine zarar vermesini engeller. Genel olarak konuşursak, bu rüya olumlu bir rüyadır. Dini açıdan rüya tabiri, çeşitli tabu olaylardan ve maddelerden uzak durmak olarak yorumlanır. Bu da kişinin kendisini hayra yöneldiğini ve sadece helal gıda için mücadele ettiğini gösterir.

Rüyada Ayıları Sevmek

Rüyada ayı görmek, rüya tabiri tarafından düşmanlara ortak olunması olarak yorumlanır. Din açısından bu rüya, kişinin yasak bölgeye daha yakın olduğuna ve yasak bölgedeki şeyleri sevdiğine işaret eder. Rüya yorumcuları bu rüyayı kötülük yapmak veya kötülükle çalışmak olarak yorumlarlar. Rüyada bir ayıyı beğendiğini gören kimse, düşman veya kötü niyetli bir kimseyle dostluk kurar. Bu arkadaşlıklar ilerde ona zarar verse de adam bunun farkında değil. Bazı durumlarda, bu rüya, kişinin düşmanlarını sevdiği için bırakamamasıyla karakterize edilir. Bilhassa bu rüya eşten veya sevgiliden ayrılamamak olarak tabir edilir. Bazı müfessirler de bu rüyayı, kişinin haram ilminin helal olduğuna ve düşmanlarına ortak olduğuna yorumlamışlardır.

Rüyada Yavru Ayı Beslemek

Onun rüyasında yavru bir ayıyı beslediğini gören kimse, muhtemelen önemsiz gibi görünen bir sorudan rahatsız olmuştur. Bu kişi genellikle kendisiyle veya ailesiyle ilgili düşmanları görmezden gelebilir. Zahmetli işlerden de geri kalmıyor. Bunun yerine, bu sorunları kendisi şiddetlendirir. Bunun sonucunda sorunlar gün geçtikçe daha da artarak aşılmaz bir hal aldı.

Bir kimsenin rüyada ayı beslediğini görmesi, kendi hayatının sıkıntıya gireceğine delalettir. Özellikle kişinin kaçınmadığı, gelecekte kendisine ve ailesine zarar verecek dertler veya borçlar. Rüyada yavru ayı beslemek, dini açıdan kişinin maneviyatı ile ilgili bazı kötü durumlara düşmesi olarak yorumlanır. İnsanların kötülüğe yakın olduklarını ve zararlı işler yaptıklarını görmek de rüyaların bir başka yorumudur.

Rüyada Beyaz Ayı Görmek

Rüyada ayı görmek sıkıntılı bir rüya olarak kabul edilirken, rüyada beyaz ayı görmek daha olumlu bir rüya olarak kabul edilir. Rüyada beyaz ayı gören bir kişi, rüyanın iki farklı yorumuna sahiptir. İlk rüya tabirinde düşman sayılan bir kimsenin dostu olarak yorumlanır. İnsan, çevresinde düşman gördüğü kişilerde bir anda iyilikler görüp, kötülük gördüğüne inanabilir. Rüyanın bir başka yorumu da düşmanlıkların sona ermesi ve ailede barışın gelmesi olarak yorumlanır.

Bir kişinin aile veya iş ortamında düşmanları varsa, kendisi ile barışır ve dostluk kurar. Uzun vadede bu rüya düşmanlıkların ve dargınlıkların sona ermesi olarak yorumlanır. Bu rüyanın dini yorumları genellikle kişinin vicdanının kötülüklerden uzaklaşması olarak yorumlanır. Kişi daha önce bir takım fitneler yaşamış ve kötülüklerle uğraşmışsa kısa sürede toparlanır. Doğru yolu buldu ve daha sorumlu bir insan oldu.

Rüyada Evde Ayı Görmek

Rüyada evde ayı gören kişi evde düşmanlarla karşılaşabilir. Meng Scholar’a göre bu düşman genellikle bir akrabadır. Evde düşmanlar vardır ve aile bireyleri ile sürekli konuşmalar da rüyayı göreni etkileyecektir. Bazı âlimler, eve gelen kötü haberlere veya düşmanlara yorum yaparlar. Özellikle aileye evlilik ya da arkadaşlık nedeniyle gelen düşmanlara denir.

Bu rüyanın dini yorumu, evde fitne ve fesat çıkarmaya işarettir. Rüya, ailenin kutsal mekanla buluşması ve ailenin kutsal mekana uzanmasına yorumlanır. Rüyada evinde ayı gören kimsenin evi ile ilgili bazı sorunları da olabilir. Özellikle aile içinde zamanla tartışmalar ya da kırgınlıklar gelişebilir.

Rüyada Ayıdan Kaçmak

Rüyasında ayılardan kaçan kimseler, etraflarındaki şer ve mukaddes yerlerden uzak duran kimselerdir. Rüyalar en çok dini terimlerle anılır. Dini rüya tabirleri, tabulara dokunmamak ve iyi şeylere vicdanla yaklaşmak şeklinde anlatılır. Rüyada ayıdan kaçan kimse, düşmanlarından ve ona zarar verenlerden de kaçar. Zamanla bu kişiler rüyayı gören kişi tarafından fark edilebilir.

Bu düşmanlar, özellikle rüyayı görenin yakınındaki ve çevresindekiler açığa çıkacaktır. Rüya sahibi kendisini ve evini düşmanlardan kurtarmak için uzaklaşır. Aslında, bir rüyada hayırlı bir rüyadır. Çünkü haramdan, düşmanlardan ve kötülüklerden uzak durmak demektir. Ayrıca bu rüya, düşmanın kişiye zarar verme gücünün bulunmadığı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Boz Ayı Görmek

Rüyada boz ayı görmek, hayatınızda kıskanç insanların olacağına işaret eder. Bilhassa bu rüya, rüyayı görenin başarısından dolayı düşmanlarının çoğalmasına yorumlanır. Rüyayı gören kişi servetini artırır ve başarısına başarı katar. Bu başarı ve kazanımları kendine çekemeyenler, zamanla hayalperestin başına bela olabilir.

Birçok rüya alimlerine göre rüyada boz ayı görmek, rüyayı görenin ailesinde kıskançlık olarak yorumlanır. Kıskançlık, aileden biri daha iyi evlendiğinde, daha iyi bir yerde yaşadığında ve daha iyi bir iş bulduğunda ortaya çıkar. Böylece rüya sahibinin düşmanları çoğalır. Ayrıca rüyada boz ayı görmek, kötü niyetli ve kötü niyetli kişilerin ortaya çıkması olarak yorumlanır.

Rüyada Ayının Sırtına Binmek

Sırtlarına binen bir ayı hayal eden insanlar, daha güçlü ve daha güçlü olacaklar. Ayılar rüya tabirlerinde düşman olarak nitelendirilse de ayıyı sırtına bindiğini gören kişi hayatını devam ettirmek için daha güçlü olacaktır. Özellikle iş hayatında insanlar güçlenmekte ve daha emin adımlarla ilerlemektedir.

Bu rüya, özellikle erkekler için istikrarlı bir gelir ve statüye işaret eder. Ancak rüyaların olumsuz bir yanı da vardır. Dini açıdan bu rüya, bireyin mali gücünü güçlendirmeye, aynı zamanda İslam açısından zayıflatmaya da yöneliktir. Zamanla kendini büyüten ve geliştiren bir insan, maneviyatla bağını koparan bir insan olabilir. Vicdanı zayıflamış, kötü bir insan olmuş, bencilleşmiştir. Bu nedenle rüya alimleri genellikle bu rüyanın olumsuz bir rüya olduğuna inanırlar.

Rüyada Ayı Oynatmak

Rüyada ayı oynamak kişiden kişiye değişir. Bilhassa bu rüya, rüya tabiri tarafından düşmanı yenmek ve avantaj elde etmek olarak yorumlanır. Bazı rüya yorumcuları, rüyasında ayıları hareket ettirdiğini gören kişilerin kısa sürede zor sonuçlara ulaşacaklarını anlatmışlardır.

Bu rüyayı gören kişinin erkek olması, iş hayatındaki sıkıntıların üstünün örtüleceğine, kariyerinde başarılı olacağına ve statüsünün bir anda yükseleceğine işaret eder. Bu nedenle bu rüya, düşmanlarınıza gizlice bir zafer mesajı iletmek olarak değerlenir. Rüyada ayıyı oynayan kişi, düşmanı yenip başarıya ulaşan kimsedir. Ayrıca bu rüya, rüya sahibine düşmanın zarar veremeyeceğini de gösterir.

Rüyada Ayıyı Kafeste Görmek

Rüyada kafeste ayı görmek, rüyayı görenin sözleri işittikten sonra yaşadığı sıkıntıya işaret eder. Bilhassa duyulan bu sözler, rüyayı görenin saklaması gereken sözlerdir. Bu nedenle rüya sahibi duyduklarından ya da gördüklerinden rahatsız olur. Bazı rüya alimlerine göre bu rüya, kötü şeyler denilen gizli sırların ortaya çıkması olarak yorumlanır.

Rüyayı gören, yaşadıklarını başkalarına anlatamaz hale geldi ve büyük bir üzüntü duydu. Bu nedenle psikolojik olumsuzluklar da ortaya çıkabilmektedir. Dinde bu rüyanın tabiri, kişinin maneviyatında yaşadığı bunalımdır. İnsan zarardan veya kötülükten kendini sorumlu tutabilir. Vicdanı ve ailesi arasında parçalanabilir. Bu nedenle kişi vicdan azabı yaşayabilir.

Rüyada Ayı İle Savaşmak

Rüyada ayıyla güreştiğini gören kimse, büyük ihtimalle hayatı ve kendisi için bir şeyler yapıyordur. Rüya sahibinin karşısına zor süreçler gerektiren durumlar çıkabilir. Özellikle bir iş kazanmak veya okula girmek için verilen bir savaş olarak buna rüya denir. Rüya, kişinin belirli durumlarda kendini ve vicdanını sorgulaması olarak yorumlanır. Ayrıca rüyada ayıyla dövüştüğünü ve bir düşmanla karşı karşıya geldiğini tabir eden rüya tabircileri de vardır.

Bu rüyanın bir başka tabiri de, uzun zamandır kayıp olan düşmanların ortaya çıkıp kötü işlerine başlamasıdır. Rüyada ayıyla dövüştüğünü görmek, şeytana uymayan iyi bir insan olarak yorumlanır. Bilhassa rüyayı görenin etrafındaki kötü düşüncelerden uzaklaşıp güzel düşüncelere yönelmesi şeklinde görülen rüyaya rüya denir.

Rüyada Ayı İle Oynamak

Rüyada ayı ile oynayan kimsenin sırlarını ve hareketlerini görmek, açığa çıkacaktır. Genellikle rüya sahibi, düşmanla ittifak kuracak ve kötü bir ortak olacaktır. Rüyayı görenin kötülüğü zamanla ortaya çıkar ve büyük bir utanç duyar. Bazı rüya yorumcularına göre, rüyayı görenler istemeden sevdiklerini rahatsız edebilir ve kendilerine zarar verebilir. Bu rüya genellikle istemeden yıkıcı bir insan haline gelen bir kişi olarak tanımlanır. Dini açıdan rüyanın bir başka yorumu da kişinin yaptıklarından dolayı pişmanlık ve üzüntü duymasıdır.

Farklı rüya tabircilerine göre;
Rüyada ayı görmek, dost sayılan güçlü bir düşmanınız olduğuna ve onun yüzünden çok acı çekeceğinize işarettir. Ayın hareket ettirilmesi, mevcut düşmanlarınızı yeneceğinize, kara ayı görmek ise evinizde tatsız olayların yaşanacağına ve felaket ortamının dağılacağına işaret eder. Beyaz bir ayı, çok karlı bir işe gireceğinize ve ayı bağlanırsa çok büyük bir felaketle karşılaşacağınıza işaret eder. Rüyada ayı görmek, düşmanlarınıza karşı zafer kazanacağınıza yorumlanır. Rüyada ayıya bindiğini görmek , memleketten kazançlı çıkacağınıza delalettir. Rüyada ayı öldürdüğünü görmek, düşmanlarınızı yeneceğinize yorumlanır. Bazı eleştirmenlere göre: Rüyada ayı görmek, zor işlere göğüs germeye, zor işleri başarmaya, rakiplerinize karşı avantaj elde etmeye ve bu sayede hayırlı ve kazançlı bir iş sahibi olmaya işarettir.

Bazı yorumlara göre: Rüyada ayı görmek, münafıklara, ahmaklara, düşüncesizlere, aceleci düşmanlara, işin sonu sayılmayanlara işaret olarak yorumlanır. Rüyada ayı eti ve ayı derisi görmek, düşman malı olarak yorumlanır. Ayı sütü görmek, korku ve endişeye işaret olarak yorumlanır. Rüyada ayı görmek, hain veya huysuz kadınlara, aşağılık insanlara işaret eder. Ayı görmek bazen belaya, belaya, fitneye, bazen de esarete ve esarete delalet eder. Rüyada ayı görmek, aptal ve aceleci bir düşman olarak da yorumlanabilir. Rüyada ayı görmek, hırsızların şiddet ve kudretlerinin bulunmadığına, delil ve düşmanlık olarak aldatmayı kullanacaklarına da işaret eder. Bazen ayı görmek, yolculuğa ve yolculuktan yerine dönmeye delalet eder. Ayıya veya herhangi bir vahşi hayvana binmek, muktedir bir adamın dinî himayesi, muktedir ve değerli değilse keder ve korku, ama bu durumdan çıkmak demektir. Rüyada ayı öldürdüğünü görmek, düşmanlarınızı mağlup etmeye yorumlanır. Rüyada ayı eti, postu ve yağı görmek, zenginliğe ve mutluluğa işaret eder.

Rüyada ayı neyi temsil eder?

Rüyada ayı görmek: Hilekar, kötü huylu kadına, namert insana işaret eder.

Rüyada ayı görmek ne anlama gelir diyanet?

Rüyada ayı görmek hayırsız rüyalar arasında bulunur. Bu rüyalar genel olarak kişilerin hayatlarında karşılaşacakları olumsuzluklara yorumlanmaktadır. Aynı zamanda sıkıntılı bir sürece de delalet eder. Kadınlar için kötü huylu bir erkek olarak tabir olunur.

Rüyada ayı kovalamak ne demektir?

Rüyada Ayının Kovaladığını Görmek Rüyada ayının kendisini kovaladığını gören kimse, şerden kaçmak istediği faziletinde tabir edilir. Ayıların kendisini kovaladığını gören, zaman içerisinde işlerinin Allah’ın izniyle ve kendi çabasıyla düzeleceği manasına gelir.

Rüyada ayıdan kaçmak görmek ne anlama gelir?

Rüyada ayıdan kaçtığını görmek; kötü niyetli, haset, kötü kalpli insanların hedeflerine gelmemesi şeklinde tabir edilmektedir. Bilhassa bireyin, yaşamına müdahale etmeyi isteyen bireylerden uzak durmaya, kötü durumlara ortak olmamaya yorumlanmaktadır.

Rüyada kucuk ayı gormek nedir?

Rüyada ayı yavrusu görmek zayıf karakterli ve birilerine zararı dokunan kişiyi anlatır. Özellikle rüya sahibinin çevresinde olan hileci, kötü niyetli ve sahtekar insanları işaret etmektedir. Günah işlemekten çekinmeyen gerçek yüzünü saklayarak kötü niyetler düşünen insanları gösterir.

Rüyada ayının saldırdığını görmek ne anlama gelir?

RÜYADA AYI SALDIRISI GÖRMEK Nitekim rüyada ayı gören kişi kendisinin yanında onu destekliyormuş gibi görünen bir kişi tarafından büyük bir zarar görecek ve adeta sırtından bıçaklanacak demektir. Bu kişiler rüyayı gören kişiye haksız suçlamalar yapıp onu töhmet altında da bırakabilirler.

Rüyada beyaz ayı görmek ne demek?

Özet olarak rüyada beyaz ayı gören kişi işlerinin düzgün ve güzel olacağını işaret eder. Rüyada ayı görmek olumsuz olsa da beyaz ayı görmek hayırlı bir şekilde yorumlanmaktadır. Rüyasında beyaz bir ayının saldırına uğrayan kişi; iş yaşamında çok büyük kazançlar elde edeceği anlamına gelmektedir.

Rüyada ayıdan saklanmak ne anlama gelir?

Rüyada Ayıdan Saklanmak Kişiler, yakın zamanda yapmaya başlayacakları her şeyi gizli tutmaya başlayacaklardır ve bu gizlilik durumu sayesinde de kendilerine gelebilecek herhangi bir zararın önüne kolay ve rahat bir biçimde geçebileceklerdir.

Rüyada yavru ayı sevmek ne demek?

Rüyada ayı yavrusu sevmek çoğunlukla rüya sahibinin yalnızlığı seven bir kişi olduğunu, yakın zamanda birikimiyle kendi işini kuracağına, emek harcadığı şeylere hızlı bir şekilde kavuşacağına, aniden mucizeler yaşayacağına, meşakkatli bir işe girişip başarı ile çıkacağına, çevresindeki yakınlarından önemli bir destek …

Beyaz ayı yavrusu görmek ne anlama gelir?

RÜYADA BEYAZ AYI GÖRMEK NE DEMEKTİR? Rüya tabiri kitaplarına göre rüyada beyaz ayı görmek, rüya sahibinin işlerinin güzel gideceğine işaret etmektedir. Rüya sahibi kişinin isteklerinin zamanla olacağına, isyan etmek yerine Allah’a şükretmesi sonucunda hayatında bazı olumlu gelişmeler yaşanacağına işaret etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu