CEO'suGirişimci

Mehmet Dincerler kimdir?

Mehmet Dincerler

CEO’su, Genç Girişimci Türkiye
Kişisel bilgiler
Doğum 23 Ağustos 1988 (34 yaşında), İstanbul, Türkiye
Burç
Oğlak Burcudur
Eşi (eski koca) Hadise (m. 2022–2022)
Meslekler Girişimci ve Gloria Jean’s Coffees’in sahibi
Ebeveyn Hacı Sayid Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Dinçerler’in
MEHMET DİNÇERLER KİMDİR?

MEHMET DİNÇERLER KİMDİR?

Mehmet Dinçerler aslen Gaziantepli Mehmet Dinçerler oğlak burcudur. 1988 yılında dünyaya gelen Mehmet Dinçerler, ünlü kahve markasının Türkiye CEO’sudur. iş dünyasının en başarılı isimleri arasında gösterilen Mehmet Dinçerler, Türkiye'de öncü konumunda. Türkiye’de Hacı Sayid’in ikinci kuşak ismi olan Mehmet Dinçerler, Hacı Sayid Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Dinçerler’in oğludur.

Baklavada tanınmış bir marka olan Hacı Sayid’in kurucusu Burhan Dinçerler, Gloria Jean's Coffees'in isim haklarını 2012 yılında satın aldı ve markayı oğlu Mehmet Dinçerler'e teslim etti. Türkiye'de yıllar önce yok olmaya yüz tutan kahve zincirini alıp yeniden canlandıran Mehmet Dinçerler, kısa süre içinde 65 şubeyle markayı yeniden piyasada tutmayı başarmıştır.

Mehmet Dinçerler babasi kim?

Türkiye'de Hacı Sayid'in ikinci kuşak ismi olan Mehmet Dinçerler, Hacı Sayid Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Dinçerler'in oğludur. Baklavada tanınmış bir marka olan Hacı Sayid'in kurucusu Burhan Dinçerler, Gloria Jean's Coffees'in isim haklarını 2012 yılında satın aldı ve markayı oğlu Mehmet Dinçerler'e teslim etti.

Mehmet Dinçerler hangi sirket?

Gloria Jean's Coffees'in CEO'su olan genç girişimci, ünlü restoran ve tatlıcı Hacı Sayid'in sahibi olan ailenin bir mensubu. İşte, Mehmet Dinçerler biyografisi... Mehmet Dinçerler'in mesleği, iş insanı ve Gloria Jean's Coffees'in sahibi olarak biliniyor.

Dinçerler hangi baklava?

"İş kurmak ve patron olmak” en büyük hayalimdi diyen, Burhan Dinçerler, ünlü Hacı Sayid baklavaları zincirinin ilk adımını Şirinevler'de açtığı 20 metrekarelik dükkanıyla atmış. Bir yıl yalnız çalıştıktan sonra abisini ve babasını da yanına alıyor. 1985 yılı Hacı Sayid baklavaları için dönüm noktası oldu.

Hadise neden ayrıldı?

Hadise, dilekçesinde ayrıca Dinçerler'in evlendikten sonra davranışlarında değişmeler olduğunu, sanat hayatına yönelik kıskançlıklarından dolayı kısıtlamalarda bulunmaya başladığını öne sürmüştü. Ünlü şarkıcı yaptığı açıklamada, "Bu davranışlar zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaştı, bu da beni yıprattı.

Mehmet Dinçerler hangi pastane sahibi?

2019 senesinde Amerika'nın en meşhur pastanesi olan Magnolia Bakery Türkiye isim haklarını alan Mehmet Dinçerler, pandemi sebebiyle ertelense de 2022 senesinde tekrar operasyonuna başlayıp markanın Avrupa'daki ilk mağazasını açacaktır.

Hacı Sayid in sahibi kim?

Gaziantepli Mehmet Dinçerler ile kardeşi Burhan Dinçerler'in sahibi oldukları Hacı Sayid Gıda AŞ, dünyaca ünlü Gloria Jean's markasının Türkiye temsilciliğini yapan Grup Dnc Gıda AŞ ile Rumeli Tatlıcılık Süt Ürünleri bir süredir yaşanan mali sıkıntı ile gündemde...

Hadise kaç yılında doğmuştur?

Şarkıcı Hadise Açıkgöz, 22 Ekim 1985'te Belçika'da dünyaya geldi. Belçika'nın Mol kasabasında Sivaslı bir ailenin kızı olarak doğup büyüdü. Hadise, 11 yaşındayken annesi ile babası boşandı. Başarılı isim, 2003 yılında Idool 2003 yarışmasına katıldı.

Gloria Jeans bayilik ne kadar?

Marka 2022 yılında franchise mağaza sayısını sene sonuna kadar iki katına çıkararak toplamda 200 franchise mağaza sayısına ulaşmayı hedefliyor. Gloria Jean's Coffees Türkiye, franchise giriş bedeli 300.000 ? + KDV olup royalty oranı net cirodan %5'tir.

Mehmet Dinçerler hangi Baklavanın sahibi?

Hacı Sayid baklavalarının temeli 1968 yılına dayanıyor. Uzun yıllar baklava sektöründe işçi olarak çalışan Burhan ve Mehmet Dinçerler kardeşler, 1983 yılında ilk dükkânlarını açtı. Şirinevler'de açılan 20 metrekarelik ilk dükkânda işlerini büyüten aile, sektörün önemli markalarından biri konumuna geldi.

Gloria Jeans Türkiye kimin?

Türkiye'nin önde gelen baklava markalarından Hacı Sayid, 2012 yılında Türkiye'de sıkıntılı günler yaşayan ve pazardan çıkma planları yapan Gloria Jean's Coffee'nin isim haklarını aldı. Baklavada tanınan Hacı Sayid'in kurucusu Burhan Dinçerler, markayı 24 yaşındaki oğlu Mehmet Dinçerler'e teslim etti.

Baklava ilk kimin?

Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü, baklavanın ana malzemesi yufkanın anavatanının Orta Asya olduğunu ve ilk kez Türkler tarafından yapıldığını bildirdi.

Hadisenin yüzüğü ne kadar?

Dinçerler'in şarkıcıya evlilik teklif ederken verdiği, değerinin 3 milyon TL olduğu söylenen yüzüğü, boşanma aşamasındayken geri istemesi tartışma yaratmıştı. Yaşadığı sıkıntılı dönemin ardından yüzüğünü satmak isteyen Hadise, öğrendiği gerçekle şoke oldu. Hadise'nin yüzüğüne 10 bin euro (182 bin TL) değer biçildi.

Hadise neden yüzüğü attı?

Hadise, 'Prenses'i seslendirirken şarkının “Özgürlüğüme gölgeyi hakaret sayarım” kısmında parmağındaki yüzüğü çıkararak yere fırlattı. Hadise'nin yere fırlattığı yüzüğün, boşanma davası açtığı eşi Mehmet Dinçerler'in evlenirken verdiği 3 milyon liralık yüzük olduğu sanıldı ama gerçek bundan çok farklıydı.

FOTO GALERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu