KÜLTÜR SANAT

Kabak koyu nerede

Kabak Koyu hangi ilde?

Kabak Koyu Muğla Şehrinin Fethiye ilçesine bağlı konulardan biridir. Aynı zamanda Ölüdeniz ile beraber Kelebekler Vadisi’ne yakın bir bölgede olduğunu ifade etmek mümkün.

Kabak Koyu nereye yakın?

Kabak koyu, Ölüdeniz’e 17 km, Fethiye’ye 33 km, Kelebekler Vadisi’ne 4 km uzaklıkta yer alıyor. Faralya Köyü’nden (Uzunyurt) yaklaşık olarak 30 dakikalık bir yürüyüşle bölgeye ulaşılabiliyor.

Kabak Koyu Hangi Ege şehrimizde yer alır?

Kabak Koyu: Genç yaşlı demeden herkesi güzelliği ile büyüleyen Kabak Koyu, Muğla Fethiye’de yer almaktadır. El değmemiş mekanlardan birisi olarak bilinen Kabak Koyu, mavi ve yeşilin uyumunu eşsiz bir şekilde yansıtmaktadır. 1987 yıllarında keşfedilen Kabak koyu içerisinde şelale ve göletleri barındırmaktadır.

Fethiye Kabak Koyu arası kaç kilometre?

Kabak Koyu, Fethiye’ye 33 kilometre, Ölüdeniz’e 17 kilometre, Kelebekler Vadisi’ne 4 kilometre mesafede.

Fethiyeden Kabaga nasil gidilir?

Fethiye’den Kabak Koyu’na ulaşım için Faralya minibüslerini kullanmalısınız. Yolculuk Fethiye’den yaklaşık 1 saat 15 dakika sürüyor. Bilmeyenler için minibüsler, koya, denize kadar gitmiyor. Kabak Koyu’nun tepesine, ana yolun sonuna kadar gidiyor.

Antalya Havalimanı Kabak Koyu arası kaç km?

Dalaman havalimanı Kabak koyu ulaşım Araç ve şoförümüz planlanan transfer için size özel tahsis edildiği için hiç zaman kaybetmeden yola çıkabilirsiniz. Dalaman kabak koyu arası yolculuk süresi 1 saat 45 dakika yaklaşık ulaşım mesafesi 87 km dir.

Kabak Koyu nasil bir yer?

Kabak Koyu, eşsiz görünümünün yanı sıra, doğal hayatı korumak için büyük oteller yerine kamp alanları ve ağaç evlerin kurulduğu, dünyanın en iyi trekking parkurlarından biri olarak kabul ediliyor. Dünyanın en uzun yürüyüş rotalarından biri olan 513 km uzunluğundaki Likya Yolu, Kabak Koyu’ndan geçiyor.

Kabak hangi ilçe?

Kabak, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir.

Ölüdeniz giriş ücretli mi?

Mavi ve turkuaz karışımı denizi ve çevresindeki doğal güzellikleriyle birlikte yaz aylarının vazgeçilmez plajlarından biri olmaktadır. Giriş ücreti olarak 10 TL talep edilen Ölüdeniz Plajı’nda şezlong kiralama ücreti ise ortalama 30 TL’dir.

Fethiye tatilinde neler yapılır?

Gezilecek Yerler

 1. Fethiye Kordon Boyu.
 2. Paspatur Çarşısı
 3. Fethiye Arkeoloji Müzesi.
 4. Amintas Kaya Mezarları ve Thelmessos Antik Kenti.
 5. Fethiye Kalesi.
 6. Çalış Plajı
 7. Şövalye Adası
 8. Help Beach and Yacht Club.

Fethiye ilçesi hangi ile bağlı?

Coğrafi konum Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin batısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 3.059 km²’dir. Muğla ili de dahil en geniş yüzölçümüne sahiptir.

Kabak Koyu Nerede Kalınır?

Kabak Koyu Konaklama – Kabak Koyu’nda Kamp ve Çadır

 1. Mandala Camping (150 TL civarı)
 2. Shiva Camp (300 TL civarı)
 3. Full Moon Camp (300 TL civarı)
 4. Dervish Lodge (burası biraz daha lüks)
 5. Gemile Camp (biz burada kalmıştık)
 6. Turan Camping.
 7. Kabak Natural Life.
 8. Ve en popüleri Shambala Lodge.

Fethiye Kabak Koyu ne yapılır?

Kabak Koyu’nda çok sayıda kamp alanı bulunuyor. Bölgede ağaç evler, bungalovlar, çadırlar, yoga ve meditasyon aktiviteleri bulunmaktadır. Kamp alanında elektrik ve su bulunmakta olup, kamp ücretine sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dâhildir. Kendi çadırınızla da giderek koyda konaklamanız mümkündür.

Kabak Koyu yandi mi?

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Kabak Koyu’nda bungalov evlerin bulunduğu özel bir kamp alanında çıkan yangında büyük çapta hasar oluştu.Faralya Mahallesi’ndeki Kabak Koyu’nda Aliİncekara’ya ait işletmede henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Gunluklu koyu nerede?

Günlüklü koyu, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan bir koydur. Günlüklü koyu Fethiye Göcek karayolunda yer alan bir koy olarak bilinmektedir. Günlüklü koyu, Fethiye Göcek karayolunda bulunmaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 17 km. uzaklıkla yer alan koy Göcek kasabasına ise yaklaşık 10 km. uzaklıktadır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu