KÜLTÜR SANAT

Istanbul teknik üniversitesi nerede

 

İstanbul Teknik Üniversitesi hangi semtte?

i̇stanbul-teknik-üniversitesi-hangi-semtte

Ana yerleşim birimi olan Ayazağa Kampüsü, İstanbul’un yeni iş ve ticaret merkezi konumuna gelen Maslak bölgesindedir. 247 hektarlık bir alanı kaplayan Ayazağa Kampüsü’nde Rektörlük ve yönetim birimlerinin yanı sıra 13 fakülteden 8′i ve 5 enstitüden 4′ü bulunmaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi hangi yakada?

i̇stanbul-teknik-üniversitesi-hangi-yakada

İTÜ bugün İstanbul’un iş merkezi Maslak’ta bulunan ve ana kampüsü olan Ayazağa Yerleşkesi de dahil 4’ü İstanbul’un Avrupa, 1’i Anadolu yakasında, 1’i de Kıbrıs’ta olan toplam 6 yerleşkeye yayılmıştır. Maçka, Taşkışla ve Gümüşsuyu yerleşkelerinde Osmanlı döneminden kalan binalarda hâlâ eğitim yapılmaktadır.

İTÜ nerelerde var?

Yerleşkelerimiz

 1. AYAZAĞA YERLEŞKESİ Ana yerleşim birimi olan Ayazağa Yerleşkesi, İstanbul’un yeni iş ve ticaret merkezi konumuna gelen Maslak bölgesindedir. …
 2. TAŞKIŞLA YERLEŞKESİ …
 3. MAÇKA YERLEŞKESİ …
 4. GÜMÜŞSUYU YERLEŞKESİ …
 5. TUZLA YERLEŞKESİ

Istanbul Teknik ücretli mi?

İTÜ TARAFINDAN BELİRLENEN 2022-2023 AKADEMİK YILI İÇİN EĞİTİM ÜCRETİ YILLIK 6.000 TL’DİR. ÖNEMLİ NOT: İTÜ’deki dönemler için Çift Diploma Programları öğrenim ücretleri, Vakıfbank şubelerinden öğrenci numarasıyla ya da Vakıfbank ATMlerinden yine öğrenci numarasıyla ödenmektedir.

Istanbul teknik üniversitesi kaç para?

İTÜ’deki akademik yıl başına ödenecek olan öğrenim ücreti 15.000 TL’dir. İngilizce Hazırlık Okuluna devam edecek öğrenciler için 2021-2022 eğitim-öğretim yılı öğrenim ücreti bir akademik yıl için 7.700 TL olacaktır.

İstanbul Teknik Üniversitesi dünyada kaçıncı?

İTÜ, QS Dünya Üniversite Sıralamasında Yükselişine Devam Ediyor. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), 2023 QS Dünya Üniversite Sıralamasında 100 sıra yükseldi. Dünyaca tanınan yükseköğretim derecelendirme kuruluşu QS (Quacquarelli Symonds) tarafından belirlenen dünya üniversite sıralamasının 2023 yılı verileri açıklandı …

İTÜ hangi meslekler?

Tüm Bölümler

 1. Bilgisayar Mühendisliği.
 2. Bestecilik.
 3. Cevher Hazırlama Mühendisliği.
 4. Çalgı Eğitimi.
 5. Çevre Mühendisliği.
 6. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği.
 7. Ekonomi.
 8. Elektrik Mühendisliği.

İTÜ de dersler ingilizce mi?

Maçka Yerleşkesinde bulunan tarihi kışlada hizmet vermektedir. İTÜ’de bütün lisans programlarında %30 İngilizce şartı olup bazı lisans programları %100 İngilizcedir. İngilizce hazırlık zorunludur. Hazırlıktan muaf olmak için İTÜ Yeterlilik Sınavı, TOEFL iBT , IELTS veya PTE sınavlarından birinde başarılı olunmalıdır.

Teknik Üniversite ile normal üniversite arasındaki fark nedir?

Teknik üniversite (ya da bazen teknoloji enstitüsü veya politeknik), daha çok çeşitli teknik konular hakkında eğitim, öğretim ve araştırma yapan üniversitelerdir. Çeşitli dillerde farklı karşılıkları vardır.

İTÜ nasıl bir okul?

Geniş kampüsü, neredeyse her kitabı bulabileceğiniz kütüphanesi ve başarılı hocalarıyla İTÜ’de öğrenci olmak bir ayrıcalık. İTÜ, Türkiye’nin en iyi teknik üniversiteleri arasında yer alır. Her ne kadar bunun ana nedeni sunduğu teknik eğitim olsa da öğrencilere sunduğu diğer imkanlar da okulu çekici hale getiriyor.

İTÜ yüzde 50 burslu ne kadar?

Burslar ve Ücretler

İTÜ-KKTC EĞİTİM ARAŞTIRMA YERLEŞKELERİ 2022-2023 AKADEMİK YILI ÖĞRETİM ÜCRETLERİ (TÜM LİSANS PROGRAMLARI)
2022-2023 AKADEMİK YIL
TC Uyruklu % 75 Burslu 5.125 TL 5.125 TL
TC Uyruklu % 50 Burslu 10.250 TL 10.250 TL
TC Uyruklu Burssuz (Ücretli) 20.500 TL 20.500 TL

Istanbul Teknik Üniversitesi diploması hangi ülkelerde geçerli?

İstanbul Teknik Üniversitesi, 2003’ten bu yana, Amerika Birleşik Devletleri, Bosna-Hersek ve Azerbaycan’da, alanında öncü anlaşmalı üniversitelerle Uluslararası Çift Diploma Programları’nı yürütmektedir.

İTÜ 50 burslu ne demek?

Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir.

Istanbul Teknik Üniversitesi Türkiye’de kaçıncı sırada?

İTÜ, Academic Ranking of World Universities Sıralamasında Türkiye’de 5 Alanda 1. Sırada. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Academic Ranking of World Universities (ARWU) Sıralamasında Türkiye’de beş farklı alanda birinci sırada yer aldı.

İTÜ ücretli bölümlere kimler girebilir?

Başvuru Koşulları

 1. ALES Sayısal Puanı minimum 55 olmalıdır.
 2. Açık öğretim ve Eğitim Fakülteleri mezunları öğrencilerine kapalıdır.
 3. İngilizce yeterliliğini gösterir ve İTÜ Senatosu tarafından kabul edileceği belirtilmiş belgelerden biri gereklidir(TOEFL, YDS veya İTÜ’nün Yaptığı Yabancı Dil Sınavları)

Maybe you are interested in:

manuş baba konseri nerede

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu