Oyuncu

İlhan Şen kimdir?

İlhan Şen, 19 Aralık 1987’de Bulgaristan’da doğdu. İlhan Şen, 2 yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındı. İlk ve Ortaokulu İstanbul’da, ardından üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

2008 yılında Türkiye’nin en iyi model yarışmasında finalist oldu ama En İyi Mayo Modeli seçildi. 2009 yılında Türkiye’nin En İyi Modeli seçildi. Daha sonra Bulgaristan’da düzenlenen Dünyanın En İyi Modeli yarışmasında Türkiye’yi temsil etti ve Avrupa’nın En İyi Modeli seçildi. Bir süre modellik yaptıktan sonra oyunculuk eğitimi aldı. Oyunculuk kariyerine Şahin Tepesi dizisi ile başlamıştır.

Geçmişte ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Değil dizisinde Erman Façalı karakterine de hayat veren İlhan Şen 1.89 metre boyunda, 82 kilo ve Yay burcudur. İlhan Şen son olarak Ramo dizisinde Cengiz’in oğlunu canlandırdı. Sibel’in ağabeyi Neco’ya hayat veren İlhan Şen, dizideki rolünde ne zaman ve ne yapacağı belirsiz bir kişidir. Kötü bir ruhu var. Babasının gücünün ve servetinin bir gün kendisine kalacağını bilerek rahat yaşadı. Bu rahatlığı tüm ailesini uçurumun kenarına getirecektir.

Films and TV Series:

  • Seni Çok Bekledim (Erol, TV Series 2021)
  • Ramo (Neco, TV Series 2020)
  • Biz Böyleyiz (Model, Film 2020)
  • Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Ferman Façalı, TV Series 2019)
  • Şahin Tepesi (Mete, TV Series 2018)
  • Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Şehzade Alaaddin, TV Series 2018)
  • Perspective (Short Film 2011)

İlhan Şen hangi yarışmaya katıldı?
(d. 19 Aralık 1987, Bulgaristan), Türk oyuncu ve eski mankendir. 2008 yılında Best Model of Turkey yarışmasında finalist oldu, ertesi yıl tekrar katıldı ve yarışmayı kazandı.

İlhan Şen nereli?
İlhan Şen, 19 Aralık 1987 Bulgaristan doğumludur. Ailesi ile birlikte 2 yaşında iken İstanbul’a yerleşmiştir. İlköğretim ve Ortaokulu İstanbul’da tamamlamış ardından üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu