KÜLTÜR SANAT

Heybeliada nerede

Heybeliada hangi şehre ait?

heybeliada-hangi-şehre-ait

Heybeliada veya Halki (Yunanca: Χάλκη, romanize: Chalki), İstanbul’un güneyindeki Prens Adaları’nı kapsayan Adalar ilçesinin 5 mahallesinden biri ve ikinci en büyük adasıdır. Heybeliada üzerindeki tek muhtarlık olan Heybeliada mahallesinin sınırları, adanın sınırlarıyla eş durumdadır.

Heybeliada İstanbul’un hangi semtinde?

Heybeliada Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Heybeliada İstanbul ilinde yer almakta olup, Heybeliada Adalar ilçesine bağlıdır. Heybeliada haritası konumu ise 40° 52′ 40.7100” Kuzey ve 29° 5′ 43.0764” Doğu gps koordinatlarıdır. Heybeliada bağlı olduğu Adalar ilçe merkezine 3 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Heybeliada ya nasıl gidilir?

heybeliada-ya-nasıl-gidilir

Heybeliada’ya ulaşım sağlamanın tek yolu deniz yolculuğudur. Heybeliada’ya Kadıköy, Bostancı, Kabataş ve Eminönü vapur hatları kullanarak ulaşım sağlanmaktadır. HEYBELİADA VAPURU NEREDEN KALKIYOR? Heybeliada vapuru Kabataş, Beşiktaş, Eminönü, Bostancı ve Kadıköy’den kalkmaktadır.

Heybeli Adaya gidiş ne kadar?

heybeli-adaya-gidiş-ne-kadar

Ortalama 2 saatte bir kalkan bu vapur Büyükada’ya uğrayarak 50 dakikada Heybeliada’ya ulaşmaktadır. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.

Heybeliada nın neyi meşhur?

heybeliada-nın-neyi-meşhur

Heybeliada’nın doğal güzellikleri arasında bulunan yerler arasında ise; Değirmenburnu Tabiat Parkı, Alman Koyu Plajı, Çam Limanı Koyu, Rum Ortodoks Ruhban Okulu, Mimi Koyu, Madam Martha Koyu, Akvaryum Plajı ve Heybeliada Sanatoryumu olmaktadır.

Heybeliada ne ile meşhur?

Eski adı Halki olan ve Prens Adaları’nın ikinci en büyüğü olan Heybeliada, yeşilin her tonunu barındıran doğası, çam ormanları, rengarenk erguvanları, tarihi köşkleri ve trafik kargaşasından uzak sakin ve mütevazi bir belde konumu ile dikkati çekiyor. Aynı zamanda İstanbul Adalar arasında en yeşil ada unvanına sahip.

Eminönü Heybeliada arası kaç saat?

eminönü-heybeliada-arası-kaç-saat

Şehir hatları vapurları ve tekneler ile Heybeliada’ya gidiş; Eminönü’nden yaklaşık 1 saat, Kabataş’tan 1 saat 15 dakika, Beşiktaş’tan 1 saat 30 dakika, Bostancı ve Kartal’dan ise 25-30 dakika sürüyor.

Heybeliada yürüyerek gezilir mi?

Heybeliada Gezilecek Yerler Tam 360 derece ada turu 11 km yürüyerek tamamlanabiliyor. Adanın görülecek yerlerini rotamızdaki sırası ile dolaşmaya başlayabiliriz.

Heybeliada niye Heybeli?

Adaya Heybeliada denilmesinin sebebi, uzaktan bakıldığında adanın yere bırakılmış bir heybeye benzemesidir. İstanbul’un en çok rağbet gören sayfiye yerlerinden biridir. Sadece doğasıyla, temiz havası ve güzellikleriyle değil, Bahriyesi, Sanatoryumu, Ruhban(Papaz) Okulu gibi kurumlarıyla da ünlüdür.

Heybeliada paralı mı?

heybeliada-paralı-mı

Akvaryum Koyu ; Hafta içi ve cumartesi giriş ücreti 100 TL, pazar günleri 150 TL. Alman Koyu ; Heybeliada’nın ücretsiz plajı (Giriş ücreti yok ancak şezlong ve şemsiyeler ücrete tabidir). Değirmenburnu Plajı ; Hafta içi ve cumartesi 70 TL, pazar günleri 120 TL’dir.

Heybeliada giriş ücretli mi?

heybeliada-giriş-ücretli-mi

Giriş ücretinin kişi başı hafta içi 150 TL, hafta sonu ve bayram günleri ise 200 TL olduğu Ada Beach Club’da 0 – 10 yaş arası çocuklar için ücret alınmıyor.

Heybeliada kaç saatte gezilir?

heybeliada-kaç-saatte-gezilir

Büyükada ve Burgazada’ya nazaran daha çok sevilen Heybeliada, Prens Adaları içinde en büyük ikinci ada olmasıyla bilinir. Ayrıca diğer adalara nazaran biraz daha kolay gezilecek bir güzergaha sahip olmasından dolayı, 1 günde koca adayı rahatlıkla dolaşabiliyorsunuz.

Heybeliada kaç dakika?

Mavi Marmara firmasıyla Yeşilköy’den Heybeliada’ya 1 saat 40 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Prenstur direk seferleri ile yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuktan sonra sizi Heybeliada’ya ulaştırıyor. Büyükada’ya uğramalı seferleriyle yolculuk ise 35 dakika sürüyor.

65 yaş üstü Adalar ücretsiz mi?

İstanbul Kart sahibi engelli vatandaşlar da ücretsiz geçiş yapabiliyor. Şehir Hatları A.Ş. 65 yaş ve üzerindeki yolculara Ücretsiz Seyahat Kartı’yla ücretsiz yolculuk yapma hakkı tanıyor. Kartı henüz alamayan 65 yaş ve üstü konuklar, nüfus cüzdanlarını göstererek ücretsiz seyahat yapabiliyor.

Eminönü Heybeliada kaç TL?

eminönü-heybeliada-kaç-tl

Eminönü – Adalar Beşiktaş, Kabataş ve Eminönü’den Adalar’a yolcu taşıyan firma 2022 yılı bilet fiyatlarını tek yön 35 TL olarak belirledi.

Heybeliada denize girilir mi?

heybeliada-denize-girilir-mi

Heybeliada, ücretli ve ücretsiz denize girebileceğiniz plaj ve koylara ev sahipliği yapıyor. Temiz bir denize sahip olan Heybeliada’da başta çocuklu aileler olmak üzere arkadaş gruplarının da gelip denize girebileceği ve keyifli vakitler geçirebileceği ücretli ve ücretsiz yerler mevcuttur.

Heybeliada’da bisiklet kiralama ne kadar?

Adalar’da bisiklet kiralama ücretlerinde bir standart olmadığına dikkat çekilerek işletmelerden temin edilen bilgilere ve alanda yapılan tespitlere göre ücretlerin saatlik 20 TL, günlük 40 TL civarında olduğu kaydedildi.

Heybeliada’da Nerede Kalınır?

heybeliadada-nerede-kalınır

Popüler Heybeliada Otelleri

 1. Selanikli Pansiyon Heybeliada, Adalar, İstanbul. 
 2. Perili Köşk Concept Hotel Heybeliada, Adalar, İstanbul. 
 3. Özdemir Pansiyon Heybeliada, Adalar, İstanbul. 
 4. Prenset Pansiyon Heybeliada, Adalar, İstanbul. 
 5. Merit Halki Palace Heybeliada, Adalar, İstanbul.

Heybeliadadan ne alınır?

Heybeliada’dan Ne Alınır? Heybeliada’ya mal olmuş figürlerin işlendiği hediyelik eşyalar, tarihi roma dondurması ve diğer süs eşyalar alınabilecek şeyler içerisindedir. Buraya gelirken mayıs haziran aylarını daha çok tercih etmenizi ve bol bol anı yakalamanızı tavsiye ederiz.

Heybeliada hangi plaja gidilir?

heybeliada-hangi-plaja-gidilir

Heybeliada, günümüzde hem hafta sonu kaçamağı hem de uzun süreli tatil için tercih edilen yerler arasında yer almaktadır. … Heybeliada Denize Girilecek Yerler;

 1. Akvaryum Koyu Plajı 
 2. Değirmenburnu Plajı 
 3. Ada Beach Club. 
 4. Heybeliada Alman Koyu. 
 5. Heybeliada Aqua Green Beach.

Heybeliada kum mu?

heybeliada-kum-mu

Heybeliada Çam Limanı Koyunda çam ormanlarıyla çevrili çok güzel bir ortamda hizmet veren Ada Beach Club, adanın en popüler plajları arasında başta geliyor. Tesiste özel olarak hazırlanmış kum ve çim alanlar ile birlikte platformlar ve özel localar mevcut. Aynı zamanda mini golf ve plaj voleybolu sahası bulunuyor.

Adalara vapur ücreti ne kadar?

Vapur Hatları

Merkez Hatlar Tam (TL) Öğrenci (TL)
Adalar Hattı    
Tam (TL) ADAKARTSIZ/ADAKARTLI Öğrenci (TL)
BOSTANCI – ADALAR 21,90/ 13,13 10,95
KABATAŞ- ADALAR

Heybeliada’da Nerede ne yenir?

heybeliadada-nerede-ne-yenir

Heybeliada’da Ne Yenir, Nerede Yenir?

 1. Restaurantlar / Meyhaneler. Perili Köşk. Heyamola Ada Lokantası Mavi Restaurant. 
 2. Dondurma ve Tatlıcılar. Tadım Roma Dondurma. Heybeliada Lokmacısı 
 3. Kafeler. Ezop Cafe. Torpi Cafe.
 4. Pide / Börek / Ev Yemeği / Çay Bahçeleri. Nazlıgül Börek Pasta Salonu. Erguvan Ev Yemekleri.

Heybeliada araba var mı?

2.000 metrekarelik bir alana sahip olan Heybeliada’da arabalara yer yok. Adada resmî birkaç araç dışında motorlu taşıt yok.

Heybeliada bisiklet var mı?

heybeliada-bisiklet-var-mı

Heybeliada da, İstanbul’un diğer adaları gibi, motorlu araçtan arındırılmıştır. Ulaşım fayton veya bisiklet ile yapılmaktadır.

Maybe you are interested in:

büyük menderes nehri nerede

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu