KÜLTÜR SANAT

Galataport nerede

 

Galataport nerede hangi semtte?

galataport-nerede-hangi-semtte

Galataport, İstanbul Karaköy’de kısmen tamamlanmış ve kısmen projesi devam eden (2022 ortası itibariyle) bir kruvaziyer limanı ve karma kullanımlı tesistir. İstanbul Boğazı’nın Avrupa yakasında, Haliç ile birleştiği noktada yer almaktadır.

Galataport a giriş ücretli mi?

galataport-a-giriş-ücretli-mi

GALATAPORT’A GİRİŞ ÜCRETLİ Mİ? Giriş için hiçbir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Galataport içinde neler var?

Rıhtımın en eski binası olan Paket Postanesi, özel arduvaz çatıları ve cepheleri ile projenin simgelerinden biri olurken liman sahasında yer alan diğer üç tescilli bina; Merkez Han, Karaköy Yolcu Salonu ve Çinili Han binaları da restore edilerek The Peninsula Istanbul oteline ev sahipliği yapıyor.

Galataport hangi tramvay durağında?

galataport-hangi-tramvay-durağında

Beyoğlu bölgesinde bulunan Galataport konumuna en yakın tramvay durağı hangisidir? Tophane durak, Beyoğlu içindeki Galataport konumuna en yakındır.

Galataport AVM hangi ilçede?

galataport-avm-hangi-ilçede

İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı olan Karaköy semtinde yer alan Galataport, Karaköy Vapur iskelesi ile Fındıklı arasında kalıyor. Galataport’un en yakınında bulunan yer ise Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi’dir.

Galataport ta nereler gezilir?

 1. Tophane Saat Kulesi. Yıllarca toprak altında kalmış gizli bir kat, neşter ve diş fırçalarıyla yeniden hayata dönüş
 2. Paket Postanesi. Limanın ilk yolcularına, hasta odalarına, anılar taşıyan mektuplara açılan kapılar
 3. Tophane Kasrı 
 4. Tophane Çeşmesi. 
 5. Nusretiye Camii. 
 6. Merkez Han. 
 7. Karaköy Yolcu Salonu. 
 8. Çinili Han.

Galataport kaç para?

Toplam maliyeti 1.7 milyar dolar olan proje için 6 bankadan 1 milyar 20 milyon Euro’luk finansman kullanılmıştı.

Galataport kaç TL?

Galataport’un, bir liman sahası olmasının yanı sıra İstanbul’da her kesimden ziyaretçiye açık yepyeni bir yaşam alanı olması ve projenin gerçekleştirilmesi için 4.5 milyar TL civarında yatırım planlıyoruz. Proje tamamlanıp hayata geçtiğinde ise 4 bin 500 kişiye istihdam sağlanacağını öngörüyoruz.

Galataport avm kimin?

GALATAPORT KİMİN, SAHİBİ KİM? İstanbul’un çehresini değiştirecek projelerden biri olan Galataport Doğuş Holding ile Bilgili Holding’in ortak projesidir.

Galataport ta nerede yemek yenir?

Galataport’un Lezzet Adresleri

 1. Baylan İstanbul 1923. İlk şubesi 1923 yılında açılan ve bugüne kadar aralıksız hizmet veren Baylan, şehrin yaşayan en eski pastanesi. 
 2. Vakkorama Cafe. 
 3. Roka İstanbul. 
 4. Ristorante Gina. 
 5. Liman İstanbul. 
 6. Sait Restaurant. 
 7. The Populist. 
 8. Vandal Signature.

Galataport saat kaçta açılıyor?

Galataport İstanbul haftanın her günü 10.00-22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Galataport nasıl bir yer?

galataport-nasıl-bir-yer

Galataport İstanbul’un Boğaz kenarında, 1.2 km yere sahip sahil şeridinde bir kruvaziyer limanı var. Ayrıca dünyaca ünlü otel markasına, kafe ve restoranlara, butik mağazalara, sanat müzelerine ve ofislere ev sahipliği yapıyor.

Eminönü Galata nasıl gidilir?

Eminönü galata kulesi Eminönü, Vatan, Şirinevler güzergahında ki bir bölgeden geliyorsanız Kabataş – Bağcılar tramvayını kullanabilirsiniz. Karaköy durağında indiğinizde denize sırtınızı verip karşıya bakarsanız Galata Kulesini görebilirsiniz.

Galataport hangi metro?

Tramvay ile Tophane durağında indiğinizde Galataport’a ulaşım sağlamış olursunuz. Ümraniye’den gelmek istiyorsanız Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Üsküdar son durakta ininiz.

Galataport a toplu taşımayla nasıl gidilir?

Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Galataport İstanbul adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 28, 28T, 30D, 41E, 62, 63.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
 3. Metro: M2.
 4. Tramvay: T1.

Galata porta nasıl gidilir?

Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden galata port adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 26, 28, 28T, 30D.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
 3. Metro: M2.
 4. Tramvay: T1.

Galataport nereye kadar gidiyor?

galataport-nereye-kadar-gidiyor

Galataport İstanbul, Karaköy Rıhtımı’ndan Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü’ne kadar sahil şeridine hayat verecek olan dünya çapında bir proje.

Galataport hangi vapur iskelesine yakın?

galataport-hangi-vapur-iskelesine-yakın

Galataport Karaköy Rıhtımı’nda yer alan Karaköy Vapur İskelesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü arasında yer almaktadır.

Galataport ta ne yapilir?

Liman terminalinde yürüyüş yapabilir, Tophane Saat Kulesi’nin önünde fotoğraf çekebilirsiniz. Tophane Kasrı, Tophane Çeşmesi, Paket Postanesi, Nusretiye Cami, Merkez Han ve Çinili Han gibi tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz.

Galata’da nerede kahvalti yapilir?

galatada-nerede-kahvalti-yapilir

SKYVIEW ve SKYWALK Nerede? … Karaköy, Galata Hattındaki En İyi 8 Kahvaltı Mekanı ve 2022…

 1. 1 – NAMLI GURME. 
 2. 2 – ARADA KAFE. 
 3. 3 – MÜKELLEF KARAKÖY. 
 4. 4 – PRİVATO CAFE. 
 5. 5 – MUMS CAFE. 
 6. 6 – VELVET CAFE, GALATA. 
 7. 7 – PAYİDAR CAFE, GALATA. 
 8. 8 – FEDERAL GALATA.

Galataport otoparkı ücretli mi?

galataport-otoparkı-ücretli-mi

Otoparkımız 24 saat açık ve 30 dakika üzerinde kullanımda ücretlidir. Galataport İstanbul mobil uygulama üyelerimize ayda bir defa 3 saate kadar ücretsizdir. 300 TL ve üzeri harcamanızın manuel ödeme noktalarına ibrazında ise 2 saate kadar ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Galataport gemi kaç kişilik?

galataport-gemi-kaç-kişilik

Nisan ayı sonunda Türkiye’yi ziyaret eden Costa Venezia, Odyssey of the Seas isimli dev gemilerden sonra yüzen şehri andıran Regal Prıncess Galataport Limanı’na uğradı. 330 metre uzunluğunda,141 bin groston ağırlığında, 3 bin 560 yolcu kapasiteli Regal Prıncess 2 bin 460 yolcusu ile İstanbul’a demir attı.

Galataport Kaç yıllığına?

Rakamın açıklanmasıyla birlikte ilk olarak Alsim Alarko, ardından da Gobal Yatırım-Özak GYO-Delta Proje OGG açık arttırmadan çekildi. Böylece Galataport’un 30 yıllık işletmesi için düzenlenen 30 dakikalık ihaleyi 702 milyon dolarla Doğuş Holding kazanmış oldu.

Galataport kaç yıllığına verildi?

FİYAT NEDEN DÜŞTÜ? Galataport’un 8 yıl önce yapılan ihalesinde 49 yıllığına 3.5 milyar Euro’luk bir teklif verilmişti. Bugünki ihalede ise işletme hakkı 49 yıldan 30 yıla indirildi.

Galataport vapurla nasıl gidilir?

galataport-vapurla-nasıl-gidilir

Galataport’a Nasıl Gidilir?

 1. T1 Kabataş – Bağcılar tramvayını kullanarak Tophane durağında inerek 2 dakikalık yürüme ile Galataport’a ulaşabilirsiniz.
 2. Karaköy’e gelen herhangi bir vapur hattını kullanarak Karaköy Vapur İskelesi’ne gelebilir, oradan sadece 10 dakikalık yürüme ile Galataport’a ulaşabilirsiniz.

Galataport anlamı nedir?

Galataport İstanbul İstanbul Karaköy Vapur İskelesi ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü’ne ait bina arasındaki sahil şeridinde yer alan birdestinasyon projesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu