KÜLTÜR SANAT

Galapagos nerede

Galapagos Adaları (İspanyolca: Islas Galápagos, resmi: Archipiélago de Colón), Colón Takımadaları olarak da bilinir, Büyük Okyanusun doğusunda Ekvador’a bağlı takımadalar. Uzak ve izole bir konumda olan adalar, Güney Amerika kıtasının yaklaşık 1000 km batısında yer alır. Galapagos takımadaları toplam 50.000 km² yüzölçüme sahiptir.

Galapagos Adaları neden önemli?

galapagos-adaları-neden-önemli

Doğa harikası yerler arasında en üst sıralarda yer alan Galapagos Adaları, Ekvador Cumhuriyeti’nde bulunuyor. “Tabiatın Ütopyası” olarak adlandırılan Galapagos Adaları, çok uzun yıllar insanoğlunun keşfedememesi sayesinde doğasını koruyor ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan bitkilere, hayvanlara ev sahipliği yapıyor.

Galapagos Adaları vize istiyor mu?

Galapagos Adaları Vize İşlemleri Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar olan turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır.

Galapagos hangi hayvan türü?

Kelime anlamı Dev Kaplumbağalar olan Galapagos Adaları, Güney Amerika kıtasının yaklaşık 1000 kilometre batısında. Ekvador’a bağlı.

Darwin hangi adaya gitti?

Gemi 1835 yılında Güney Amerika’dan ayrıldıktan sonra Ekvador kıyısından 960 mil açıktaki Galapagos Adaları’na ulaştı. Darwin küçük volkanik adalardan oluşan Galapagos’a ulaştığında, sanılanın aksine bir “evraka” anı yaşamadı.

Galapagos adalarında insan var mı?

Adalarda, yaklaşık 25.000 kişi (2004) yaşar.

Galapagos Adaları Darwin nerede?

Galápagos Adaları, Pacific Okyanusu içinde Ekvador’un yaklaşık 960 km batısında, Ekvator Çizgisi’nin üzerinde ve güneyinde yer alan, yaklaşık 50 bin km²’lik bir okyanus alanı içinde toplam 7.882 km²’lik kara parçasını kaplayan irili ufaklı ellinin üzerindeki adadan oluşuyor.

Maybe you are interested in:

phuket adaları nerede

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu