KÜLTÜR SANAT

Fulya nerede

Fulya, İstanbul’un Şişli İlçesi’nde, Mecidiyeköy’den güneye doğru dik bir eğimle inen eski dere yatağı bugün bir yerleşim bölgesi olarak derenin adıyla, Fulya diye anılır. Teşvikiye, Meşrutiyet (Nişantaşı), 19 Mayıs, Şişli Merkez, Mecidiyeköy, Gülbahar ve Dikilitaş mahalleleri ile çevrilidir. Sıradan bir hayat hüküm sürer. Fakat Mecidiyeköy’e yakınlığı nedeniyle de Fulya, Şişli’nin en büyük yerleşim merkezlerinden biri hale gelmiştir. Fulya sınırları içinde bazı “residence”ler bulunur. (Örneğin; Şişli Plaza ve Polat Tower)

Fulya Şişli mi Beşiktaş mı?

fulya-şişli-mi-beşiktaş-mı

Fulya, Şişli – Vikipedi.

Fulya Mahallesi hangi semte bağlı?

Fulya Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Esentepe semtinde bulunan Fulya Mahallesi Şişli ilçesine bağlıdır.Fulya Mahallesi haritası konumu ise 41° 3′ 43.0632” Kuzey ve 28° 59′ 52.7280” Doğu gps koordinatlarıdır. Fulya Mahallesi bağlı olduğu Şişli ilçe merkezine 7 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Istanbul Fulya hangi yakada?

Semt/Mahalle olarak Fulya Mh. ve Şişli ilçesine bağlıdır. Fulya Mahallesi haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Fulya Mahallesi GPS koordinatları 41° 3´ 39.9312″ ve 28° 59´ 52.9764″. … Fulya Mahallesi Yakınındakiler.

Yer Adı Fulya Mahallesi Mesafe
Merdivenli Sokak 566 Metre

Fulya hangi belediye?

Şişli Belediyesi Fulya Ring Seferleri!

Neden 2 tane Şişli var?

neden-2-tane-şişli-var

Bu büyüme Kâğıthane ve Ayazağa yörelerindeki gelişmeden kaynaklanıyordu. 1987’de yapılan yönetsel düzenlemeyle Kâğıthane İlçesi kuruldu. Kâğıthane’nin Şişli’den ayrılmasıyla ilçenin nüfusu yarı yarıya düştü. Gene bu bölünmeyle Şişli ilçesi toprakları ikiye ayrıldı.

Fulya hangi otobüs gidiyor?

Bu Otobüs hatları Fulya / Beşiktaş yakınından geçiyor: 129T, 26, 27SE, 29C, 29D, 36L, 40B, 559C.

Şişli Fulya hangi otobüs gider?

En çok ziyaret edilen yerlerden Şişli Fulya konumuna toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 121B, 122C, 26A, 26B, 27T, 29Ş, 34AS, 46T, 522.
  2. Metro: M2.

Mecidiyeköy Fulya nasıl gidilir?

Anadolu yakasından kalkan Mecidiyeköy otobüslerine bininiz. Mecidiyeköy sapağında ininiz. Meydandan Şişli istikametine devam ederek Cevahir Alışveriş Merkezi’ni geçtikten sonra ilk sapaktan sola dönünüz. 500 metre ileride Acıbadem Fulya Hastanesi Real’in arkasındadır.

Fulya Acıbadem Hastanesi hangi durakta?

Nişantaşı durak, Beşiktaş içindeki Fulya Acıbadem Hastanesi konumuna en yakındır.

Mecidiyeköy Avrupa yakasında mı?

mecidiyeköy-avrupa-yakasında-mı

Mecidiyeköy’ün de üzerinde bulunduğu bölge, İstanbul’un Avrupa yakasının, 1950’lerden sonra hızla iskana açılan ve bu dönemden itibaren kentin yoğun konut, iş ve trafik merkezlerinden biri haline gelen bölgelerindendir.

Istanbul Şişli hangi ilçeye bağlı?

istanbul-şişli-hangi-ilçeye-bağlı

Merkez, İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı bir mahalledir. Şişli semti ayrıca bulunduğu ilçeye de adını vermiştir.

Şişli’ye metro ile nasıl gidilir?

Metro ile Şişli’ye Nasıl Gidilir? Metro ile Şişli’ye ulaşım için; Yenikapı ile Hacıosman arasında ulaşım sağlayan M2 metro hattını kullanabilirsiniz. Metro ile ulaşım sağlayacaksanız, Şişli – Mecidiyeköy durağında inmeniz gerekmektedir.

Şişli lüks semt mi?

şişli-lüks-semt-mi

Nişantaşı ve caddeleri ile modanın ve ticaret merkezleri ile bir modern bir şehir merkezi hissi yaratan Şişli, yoğun nüfusu ile kalabalık bir yerleşim bölgesi olmasının yanında; içinde barındırdığı lüks otel ve restoranları, lüks mağazaları ve alışveriş merkezleri ile her geçen gün gelişmektedir.

Maybe you are interested in:

balık gölü nerede

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu