GazeteciTelevizyon haber sunucusu

Duygu Kaya kimdir?

Duygu Kaya

Televizyon haber sunucusu, Gazeteci
Kişisel bilgiler
Doğum 1989
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Abant İzzet Baysal Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü
Boyu 1,71
Kilosu 51
KİMDİR

Gazeteci, haber sunucusu. 1989, İstanbul doğumlu. Tam adı Duygu Kaya Kumarki. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu.

İsveç Halmstad University'de 1 yıl Erasmus programına katıldı. Üniversitede okurken Bolu'da yerel gazetede çalıştı. Mezun olduktan sonra Medya Akademisi'nde diksiyon ve sunuculuk eğitimi aldı. Hürriyet Gazetesi İstihbarat ve Dış Haberler servisinde staj yaptı.

İlk kadrosunu Artı 1 TV'de 2013 yılında muhabir olarak aldı. Daha sonra Habertürk ailesine katıldı ve burada 3 yıl muhabir olarak çalıştı. Siyasetten ekonomiye, sağlıktan kültür sanata pek çok branşta haber ve canlı yayın yaptı. Nisan 2018’de Kanal D Haber’e transfer oldu. Burada da yine insan hikayesi ağırlıklı haberler yaptı. Aynı yılın Ağustos ayında CNN TÜRK ailesine katıldı. Gece Haberleri ve Hafta Sonu Güne Merhaba'yı sunuyor.

Meslek hayatı boyunca çalıştığı dosya haberlerden biri Gazeteciler Cemiyeti'nden ödül getirdi. Engellilerin eğitim hayatını anlatan dosyası haber araştırma dalında ödüle layık görüldü. Ayrıca Türk Böbrek Vakfı'ndan da "Hasta kalbine rağmen" adlı haberiyle ödül aldı.

Duygu Kaya, Türkiye'nin çeşitli noktalarında eksikleri olan dezavantajlı okullara yardım kampanyaları düzenliyor. Oradaki öğrencilerin eğitim öğretimde eksik kalan ihtiyaçları destekçiler aracılığıyla tamamlanıyor. Bu kampanyalar sayesinde pek çok okulda kütüphane kuruldu. Boş zamanlarında özellikle kültür sanat organizasyonlarına katılıyor. Spor salonu yerine sahilde uzun yürüyüşler yapmayı seviyor. Müzik, özellikle de etnik müzik olmazsa olmazı.

Duygu Kaya, 6 Şubat 2016’da oyuncu İsmail Hocaoğlu ile evlenmiştir.

KAYNAK: İsmail Hacıoğlu ile Duygu Kaya Kumarki evlendi (cnnturk.com, 06.02.2016), CNN Türk'te virüs şoku, ünlü spiker Duygu Kaya koronaya yakalandı (yenicaggazetesi.com.tr, 10 Ekim 2020), CNN Türk muhabiri Duygu Kaya koronavirüse yakalandı (sondakika.com, 10 Ekim 2020), Ekran Yüzleri (cnnturk.com, 28.01.2021), Duygu Kaya Haberleri - Duygu Kaya Kimdir (haberler.com, 28.01.2021).

Sıkça Sorulan Sorular

Duygu Kaya Kimdir? Nereli Kaç Yaşında Boyu Kaç?
1989 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açan Duygu Kaya, 1.71 metre boyunda, 51 kilo ve kahverengi gözlere sahip olan bir sunucudur. Üniversiteyi Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Siyasal Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okumuştur.

Mezun olduktan bir müddet sonra İsveç’e giden ünlü sunucu, burada 1 yıl kalmış ardından ise tekrar İstanbul’a dönmüştür. Meslek yaşamına Üniversite okuduğu yıllarda başlamış ve Hürriyet Gazetesinde staj yapmıştır. Hürriyet Gazetesinin ardından kariyerine Artı 1 televizyonu ile devam etmiş ve burada muhabirlik yaparak Televizyonlarda yer almaya başlamıştır. Artı 1’in ardından Habertürk kanalına transfer olan güzel sunucu, burada da toplam 3 yıl boyunca muhabirlik yapmıştır. Habertürk’ün ardından Kanal D’ye geçmiş olan Kaya, burada kısa süre çalışmış ardından ise CNN Türk ile yoluna devam etmiştir. CNN Türk kanalında “Gece Haberleri” ve “Güne Merhaba” ile ekranlara gelen ünlü isim, ardından tekrar Habertürk’e dönmüştür.

Sosyal sorumluluk projelerine oldukca duyarli olan Duygu Kaya, bu konuda elinden geleni yapmakta ve herkesi de duyarli olmaya davet etmektedir. Bos zamanlarini genellikle yuruyus ile degerlendiren unlu sunucu, meslegini seven kisilerden biridir.

Yapmis oldugu bazi haberler ile beraber odullerde almis olan Kaya, yasamini Istanbul'da surdurmektedir.

FOTO GALERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu