Üsküdar İHH ve Mihmandar’dan Tan Köyü Derneği’ne Ziyaret

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve misafir öğrencileri ve Üsküdar İHH Temsilciliği, geçtiğimiz gün Tan Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği’ne misafir oldu.

Yemek ikramıyla başlayan programa farklı coğrafyalardan öğrencilerin yanı sıra yediden yetmişe birçok misafir katıldı. Hoş sohbet eşliğinde geçen yemek faslının akabinde hep birlikte yatsı namazı eda edildi ve akabinde tüm misafirler Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in sünnet-i seniyyesi üzerine kendilerini tanıttı. Tanışma faslı devam ederken söz alan Tan Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkuş, davetlerine icabet eden Üsküdar İHH Temsilciliği ve Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği heyetlerine memnuniyetlerini iletti.

      

Mihmandar’ın yapmış olduğu faaliyetleri tanıtmak adına söz alan Dernek Başkanı Mehmet Evran, Tan Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu’na yapmış oldukları nazik davetten ötürü teşekkürlerini iletti. Üç derneğin gönüllülerinin bulunduğu program adeta aile havasında geçerken, Mihmandar’ın Aile Projesi sorumluluğunu yürüten Yusuf Mugoya, her hafta uluslararası öğrencilerle bir aileyi ziyaret ettikleri bu projeden bahsetti.

   

Her Çarşamba günü Siyer dersleri verilen Tan Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği’nin dersine de katılan misafirler, Hudeybiye Anlaşması ve Mekke’nin Fethi arasındaki süreci dinledi. Program çekilen hatıra fotoğrafı ve yapılan musafaha ile nihayete erdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir