Uluslararası Öğrencilerden Yazar Ali Haydar Haksal’a Ziyaret

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği misafir öğrencileri geçtiğimiz Cuma günü Türkiye’nin yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan aynı zamanda Yedi İklim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Haksal’ı ziyaret etti.

Kanaat önderi ziyareti kapsamında gerçekleştirilen programda Yedi İklim Dergisi ve Türk Edebiyatının önemli mihenk taşları olan şahsiyetler konuşuldu. İslam dünyasının genel durumu hakkında da fikir beyan eden Haksal, uluslararası öğrencilere nasihatlerde bulundu. Ümmetin sıkıntılarını yine ümmetin evlatlarının gidereceğini belirten Ali Haydar Haksal, Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrencilerin İslam Dünyasını birleştirici misyonlarının bulunduğunu söyledi. Yedi İklim Dergisi ve Haksal’ın şahsi kütüphanesinden çok etkilendiklerini belirten misafir öğrenciler, kendilerinin derin tecrübelerinden oldukça faydalandıklarını belirtti.

Hoş sohbet havasında geçen ziyarette misafir öğrencilere ikramlarda bulunan Haksal, kendilerine Yedi İklim dergisinin son aylarda çıkan sayılarından hediye etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir