Uluslararası Öğrenciler Ercan Öztürk’e Misafir Oldu

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nin misafir öğrencileri geçtiğimiz gün Mihmandar gönüllüsü Ercan Öztürk’e kahvaltıda misafir oldu.

“Mihmandar Aile Projesi” kapsamında gerçekleştirilen aile ziyaretine evinin kapısını açan Ercan Öztürk, dünyanın farklı coğrafyalarından gelen misafir öğrencileri evinde ağırlamaktan manevi bir haz aldığını söyledi. Ayrıca kendilerini evine misafir ettiği için Öztürk’e teşekkür eden uluslararası öğrenciler, Türkiye’deki sıcak aile ortamında kendilerini daha iyi hissettiklerini dile getirdi. Hoşsohbet ortamında geçen ziyarette ev sahibi Ercan Öztürk, çay ikramı eşliğinde öğrencilerin dertlerini dinledi ve onlara kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.

Dünyanın farklı coğrafyalarından İstanbul’a eğitim amacıyla gelen uluslararası öğrenciler, “Mihmandar Aile Projesi” kapsamında gerçekleştirilen aile ziyareti programıyla bir sofra etrafında toplanıyor. Bu sayede ailelerinden kilometrelerce uzakta hayatlarını devam ettiren öğrenciler, İstanbul’da gurbette olmadıklarını söyleyerek, Aile Projesi gibi çalışmaları gerçekleştiren Mihmandar’ı evleri gibi gördüklerini ifade ediyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir