Türkçe Pratiği Dersleri Başladı

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nde Türkçe Pratiği dersleri başladı. Her Çarşamba ve Cumartesi günü gerçekleştirilen derslere ilgi artarak devam ediyor.

Geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirilen derse misafir öğrenciler yoğun katılım göstererek Türkçe öğrenmedeki istek ve azimlerini ortaya koymuş oldu. Bu bağlamda sadece okuma değil konuşma meziyetlerinin de gelişimi için bir ortam sağlanmış oldu.

Türkçe konuşma ve dilbilgisi konularının üzerinde durulan derste öğrenciler, anlama ve konuşma kabiliyetlerini geliştirme imkanı yakaladı. Türkiye’ye geldiği ilk günlerde Türkçe konuşamadıklarını fakat Mihmandar’ı keşfettikten sonra Türkçe Pratiği Derslerine katılarak Türkçelerini geliştirdiklerini ifade eden öğrenciler, bu duygu ve düşünceleriyle beraber Türkçe anlatmanın hazzını da tattıklarını söyledi.

Mihmandar Dernek Merkezi’nde gerçekleştirilen derslerde öğrencilerin Türkçede ilerlediklerini gördükçe çok mutlu olduklarını belirten Mihmandar Eğitim Koordinatörü Enes Yılmaz, uluslararası öğrencilerden Türkçe derslerine yönelik talep geldikçe bu çalışmayı gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirtti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir