Teknik Gezi Kapsamında Mihmandar’dan Tv5 ve Milli Gazete’ye Ziyaret

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği geçtiğimiz gün Teknik Gezi kapsamında Tv5 ve Milli Gazete’yi ziyaret etti.

Farklı bölgelerden uluslararası öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen ziyaret Tv5 televizyonun çalışma ortamı, stüdyoları ve rejisinin gezilmesiyle başladı. İlk kez bir televizyon kanalının çalışma ortamını gezdiklerini söyleyen uluslararası öğrenciler stüdyoda deneme çekimleri de yaptı. Tv5 stüdyolarından tüm dünyaya mesaj gönderen ve bu fırsatı kendilerine verdikleri için Tv5 televizyonuna teşekkür eden öğrenciler oldukça heyecanlıydı.

Daha sonra Milli Gazete’yi gezen misafir öğrenciler gazetenin Kültür ve Sanat Editörü Bilali Yıldırım ile Milli Gazete’nin her gün nasıl ve ne şekilde çıkacağının belirlendiği masa etrafında bir araya geldi. Öğrencilerle Ümmet coğrafyası ve Milli Gazete’nin ümmet üzerindeki etkisi üzerine hasbihal eden Bilali Yıldırım, ziyaretleri için öğrencilere teşekkür etti. Ardından Milli Gazete ve daha birçok neşriyatın basımının yapıldığı Milsan’ı ziyaret eden uluslararası öğrenciler, yine Bilali Yıldırım’ın rehberliğinde bir gazetenin her gün nasıl yazımından baskısına kadar çıktığını öğrendi.

Uluslararası öğrencileri heyecanlandıran aynı zamanda memnun eden Teknik Gezi programı, çekilen hatıra fotoğrafları ile nihayete erdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir