Mihrimah Sultan Camii Uluslararası Öğrencilerin Kur’an Tilaveti İle Yankılandı

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği misafir öğrencileri, geçtiğimiz Pazar günü Mihrimah Sultan Camii’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti icra etti.

Öğle namazı vaktinden önce Senegalli öğrenci Hamza Ba ve Burkina Fasolu öğrenci Compaore Hamidou’nun icra ettiği Kur’an-ı Kerim tilaveti, yoğun bir manevi havada gerçekleşti. Allah kelamının alışılmışın dışında seslerle yankılandığı Mihrimah Sultan Camii’nde, cemaat önce şaşkınlığını gizleyemese de daha sonra tebessüm ve manevi hazla öğrencileri dinlemekten kendini alıkoyamadı. Okudukları aşr-ı şeriflerle Mihrimah Sultan Camii’ni Allah kelamıyla yankılandıran uluslararası öğrenciler, on bir ayın sultanı Ramazan-ı şerifin idrak edildiği bu mübarek günlerde ümmet kardeşliğini tüm camii cemaatine tekrar hatırlattı.

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından gerçekleştirilecek “Uluslararası Öğrencilerden Kur’an-ı Kerim Ziyafeti” programı, Ramazan’ın her haftası Üsküdar’daki muhtelif camiilerde ümmet kardeşliğini pekiştirmeye ve mübarek Ramazan ayının bereketinden istifade ettirmeye devam edecek.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir