Mihmandar’ın Uluslararası Öğrencilerinden Yakup Öksüz’e Ziyaret

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Evran ve uluslararası öğrenciler geçtiğimiz gün Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Yakup Öksüz’ü ziyaret etti.

   

Yoğun bir katılımla gerçekleşen ziyarette birçok farklı coğrafyadan misafir öğrenciler katıldı. Öğrencileri güler yüzle karşılayan Yakup Öksüz bu nazik ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Uluslararası öğrenci çalışmasına hiç yabancı olmayan Öksüz “Bir Hayat Bir Tecrübe” programı kapsamında öğrencilere tecrübelerini aktardı. Öksüz’ü dikkatle dinleyen misafir öğrenciler, Üsküdar Belediyesi’nin gençlik ve spor hizmetleri kapsamında ne gibi imkanlar vadettiğini sordu. Bu doğrultuda ÜSGEM’in faaliyetlerinden bahseden Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Yakup Öksüz, uluslararası öğrencilerin de bu programlara dahil olabileceğini dile getirdi.

Müslüman coğrafyaların sorunlarının da konuşulduğu ziyarette uluslararası öğrenciler, kendi ülkelerinde yaşanan problemleri anlattı. Bu bağlamda Türkiye’de bulunun uluslararası öğrencilere ne kadar büyük bir misyon yüklendiğinin de altı çizildi.

   

Bu ziyaret vesilesiyle eski günlerini yad ettiğini belirten ve bir dönem Mihmandar’ın kurucu başkanlık görevini de yürüten Yakup Öksüz, bu ziyaretlerin artırılması için temennilerde bulundu ve Üsküdar Belediyesi olarak Mihmandar’ın yapmış olduğu faaliyetleri takdirle takip ettiklerini dile getirdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir