Mihmandar’da Medya Akademisi Başladı

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nde, batı medyası ve batı medyasına entegre olan medyaların toplumu nasıl yönlendirdiğini anlamak ve servis edilen haberlerin doğru veya yanlış ayrımını yapmaya yönelik “Medya Akademisi” sunumları başladı.

Milli Gazete Kültür ve Sanat Editörü Bilali Yıldırım’ın rehberliğinde gerçekleştirilen akademi programının ilki Mihmandar Dernek Merkezi’nde yapıldı. Müslümanların günümüzde gerçek habere ulaşmak için kendi haber ajanslarının olması gerektiğinin altını çizen Yıldırım, bu alanda İslam dünyasının çok yetersiz olduğunu belirtti. Aynı zamanda toplumun haberlerdeki vahşete karşı bir refleksinin olmadığını belirten Yıldırım, insanların artık haber yerine gerçekçi hayat hikayeleri aradığını söyledi. Bu bağlamda sinema, tiyatro ve edebiyatın çok etkin bir şekilde kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

Misafir öğrencilerle interaktif bir şekilde gerçekleştirilen akademide, özellikle kriz bölgelerinden gelen uluslararası öğrencilerin yaşadığı sorunlara yönelik servis edilen haberlere karşı nasıl bir refleks geliştirileceğinin de üzerinde duruluyor. Ayda bir kere Mihmandar Dernek Merkezi’nde Bilali Yıldırım’ın sunumuyla tekrarlanması beklenen Medya Akademisi programının, gün geçtikçe öğrencilerin ilgisini toplayacağı düşünülüyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir