Mihmandar Öğrencileri “Hasan El-Benna” Konferansında Buluştu

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği, konuşmacı Osman Aydemir ile Cuma günü “Hasan El-Benna” temalı bir konferans gerçekleştirdi. Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nden misafir öğrenciler katılım sağladı.

Dünya’nın farklı coğrafyalarından, farklı kültürlerinden öğrencileri bir araya getiren konferans, İslam dünyasında önemli izler bırakan Hasan El-Benna ve kurduğu Müslüman Kardeşler (ihvanı Müslimin) teşkilatıyla ilgili önemli bilgiler vardı.

Hasan El-Benna’nın hayatıyla alakalı bilgiler veren Aydemir, Müslüman Kardeşler teşkilatının kuruluş sürecini, faaliyetlerini, teşkilatlanması ve İslam dünyasındaki rolünün önemine vurgu yaptı. Müslüman Kardeşler teşkilatının güncel durumundan da bahseden Aydemir, öğrencilerden gelen soru cevaplarla konferansı nihayete erdirdi.

Konferans, Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Öğrenci Çalışmaları Koordinatörü Muhammet Ali Yaman’ın Konuşmacı Osman Aydemir’e “Biz Bir Milletiz!” tablosunu takdim etmesinin ardından nihayete erdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir