Mihmandar Farklı Coğrafyalardan Öğrencileri Bir Araya Getirdi

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği eğitim desteği verdiği öğrencilerle geçtiğimiz gün Sadakataşı Dernek Merkezi Konferans Salonu’nda bir araya geldi.

   

25 farklı ülkeden misafir öğrencinin katıldığı program yemek ikramıyla başladı. İkramın akabinde salonda bulunan herkes kendisini tanıttı ve Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Öğrenci Çalışmaları Koordinatörü Muhammed Ali Yaman, salondaki topluluğun çok özel bir topluluk olduğunu belirterek Mihmandar’ın yapmış olduğu çalışmalarda uluslararası öğrencilerle birlikte hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

   

Programa katılan İNSAMER Araştırmacısı Emin Emin, kendisinin de bir uluslararası öğrenci olduğunu ve İstanbul’da üniversite öğrencisi olmanın kolay olduğu kadar zor yanlarının da olduğunu belirtti. Uluslararası öğrencinin Türkiye’de farklı bir profilinin olduğunu söyleyen salondaki misafir öğrenciler burada zorluklar yaşadıklarını dile getirdi. Öğrencilerin bu gibi soru ve sorunlara karşılık Emin, her şeyin uluslararası öğrencinin elinde olduğunu belirtti ve disiplinli ve sürekli çalışmanın bu soru ve sorunları aşmada yardımcı olacağını söyledi.

Karşılıklı istişare ve soru-cevap şeklinde geçen program akşam namazına müteakip sona erdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir