Mihmandar Aylık Konferansını Nejdet Külünk’ün Hatipliğinde Gerçekleştirdi

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği her ay gerçekleştirdiği konferanslara bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz Perşembe günü Mihmandar Dernek Merkezi’nde gerçekleştirilen “İslami Çalışmaların Dünü, Bugünü, Yarını” konulu konferansın hatipliğini ise İnanç Dış Ticaret Hizmetleri Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Külünk yaptı.

Farklı coğrafyalardan uluslararası öğrencilerin katıldığı konferansta, Müslümanların genel durumu hakkında yorumlarda bulunan Külünk, İslam ülkelerinin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğinden bahsetti. Bu birlik ve beraberlik için atılan en ciddi adımın Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından atıldığını belirten Külünk, onu yaşamı boyunca yanında bulunan siyasilerin yüzde sekseninin anlamadığını söyledi. Salonda bulunan uluslararası öğrenciler olması hasebiyle Nejdet Külünk’ün ümmet şuuru adına yaptığı konuşmalar tam olarak yerini buldu ve misafir öğrencilerin bu konuşmadan ne kadar etkilendiği de gözden kaçmadı. Müslümanların ümmete faydalı olabilmesi için herkesin kendi alanında en iyi olması gerektiğini kaydeden Külünk, salonda bulunan öğrencilere ülkelerine döndüklerinde hedeflerinin yüksek olması gerektiği söyledi ve onlara devlet başkanı, büyükelçi, bakan, tüccar vb. gibi roller üstlenebileceklerini aşıladı.

Konferans, Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Evran’ın İnanç Dış Ticaret Hizmetleri Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Külünk’e “Biz Bir Milletiz!” tablosunu takdim etmesinin ardından nihayete erdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir