Mihmandar Aile Ziyareti – Yakup Öksüz

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nin “Mihmandar Aile Projesi” başlığıyla düzenlediği aile ziyareti programı kapsamında misafir öğrenciler, Mihmandar Kurucu Başkanı Yakup Öksüz Bey’in evine misafir oldu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyarete farklı ülkelerden misafir öğrenciler katıldı. Ensar-muhacir kardeşliğini pekiştirmek adına gerçekleştirilen aile ziyaretinde öğrenciler, vatanlarından uzakta olsalar da aile ortamını yaşama fırsatı buldu. Ev sahibi Yakup Öksüz ve misafir öğrenciler verdikleri nimetler için Allah’a şükrettiler. Türkiye’de eğitim alan misafir öğrencileri evinde ağırlamaktan ötürü çok memnun olduğunu ifade eden ev sahibi Yakup Öksüz, misafir öğrencilerle tek tek muhabbet ederek kendilerini daha yakından tanımaya çalıştı. Dünyanın farklı ülkelerinden Türkiye’ye eğitim almaya gelen öğrencilere kendi bilgi, birikim ve tecrübelerini aktardı.

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nin hayata geçirdiği bu proje vesilesiyle misafir öğrencilerle bir araya gelmekten ve ümmet olma bilincini tekrar yaşamaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren ev sahibi Yakup Öksüz, öğrencilere teşekkür etti.

Ziyarette Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nin eski başkanlarından, Genç İHH Başkanı Abdullah Muhammed İslam da vardı. Abdullah İslam’da misafir öğrencilerle sık sık bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir