Mihmandar Aile Ziyareti – Hüseyin Bulut

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nin “Mihmandar Aile Projesi” başlığıyla düzenlediği aile ziyareti programı kapsamında misafir öğrenciler, Marmara İlahiyat Mezunu Hüseyin Bulut’un evine misafir oldu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyarete farklı ülkelerden misafir öğrenciler katıldı. Ensar-muhacir kardeşliğini pekiştirmek adına gerçekleştirilen aile ziyaretinde öğrenciler, vatanlarından uzakta olsalar da aile ortamını yaşama fırsatı buldu. Hüseyin Bulut ve misafir öğrenciler verdikleri nimetler için Allah’a şükrettiler. Türkiye’de eğitim alan misafir öğrencileri evinde ağırlamaktan ötürü çok memnun olduğunu ifade eden ev sahibi Hüseyin Bulut, misafir öğrencilerle tek tek muhabbet ederek kendilerini daha yakından tanımaya çalıştı. Dünyanın farklı ülkelerinden Türkiye’ye eğitim almaya gelen öğrencilere kendi eğitim hayatından kestiler anlatarak tecrübelerini paylaştı.

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nin hayata geçirdiği bu projeyle ümmet olma bilincini tekrar yaşamaktan dolayı mesut olduğunu dile getiren Hüseyin Bulut, Mihmandar yetkililerine ve misafir öğrencilere teşekkür etti.

Ziyarette Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nin eski başkanlarından Efkan Özdemir de vardı. Efkan Özdemir de sık sık misafir öğrencilerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Sıcak ve samimi ortamda geçen muhabbette misafir öğrenciler çocuklarla oyun oynayarak onların da mutluluğuna ve sevincine ortak oldu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir