Mihmandar 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması İlk Gününde Çok Renkli

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği, her yıl gerçekleştirdiği uluslararası öğrenci buluşması programını bu yıl Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriyor.

 

Dünyanın bütün renklerinin bir araya geldiği 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması, bugün saat 11.00’da Ümraniye Belediyesi Mehter Takımı’nın mehter maşlarını icra etmesi ve Senegalli misafir öğrenci Hamza Ba’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Nijeryalı uluslararası öğrenci Adem Abubakar’ın “Birlik Sevdası” isimli şiirini seslendirmesiyle ilgiyi toplayan buluşma, protokol konuşmaları ile devam etti. Mihrimah Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Vildan Demir’in hitabıyla başlayan protokol konuşmaları, Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Evran’ın konuşmasıyla devam etti. UDEF | Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Musab Yıldırım’ın duygu ve düşüncelerini dile getirdiği protokol konuşmaları, Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdür Yardımcısı Kerem Kılıç’ın hitabıyla nihayete erdi.

Dünyanın farklı coğrafyalarından gelen uluslararası öğrenciler ile birlikte programa iştirak eden sivil toplum kuruluşları ve belediye yetkileri 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın açılış kurdelesini keserek hatıra fotoğrafı çekti. “Doğudan Batıya Adil Bir Dünya” ana temasıyla gerçekleştirilen programın ilk gününde uluslararası öğrenciler kültürlerini tanıtma imkanı buldu. İstanbul’un birçok yerinden 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın havasını teneffüs etmek için gelen misafirler, bir yandan uluslararası öğrencilerin kültürlerini tanıtması dinlerken diğer yandan da sahne gösterilerini izledi. 34 farklı ülkenin tanıtımının yapıldığı buluşma, “Biz bir Milletiz!” mesajının verildiği büyük bir şölene dönüştü. Azerbaycan, Somali, Çad, Tanzanya gibi ülkelerin yerel danslarının yapıldığı 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda Nijerya, Endonezya, Ahıska, Tacikistan, Afganistan ve daha birçok ülkeden öğrencilerin sahne performansları ve şiir dinletileri icra edildi.

12. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın ilk gününde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünya”nın mesajı verilirken, ilk günü kaçıranların henüz bu fırsatı kaybetmedikleri dile getirildi. 28. Nisan 2019 Pazar günü saat 11.00’dan itibaren ikinci günün başlayacağı 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması, aynı coşku ve heyecanla devam edecek.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir