Mihmandar 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nin Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirdiği 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması büyük bir coşkuyla kutlandı.

“Doğudan Batıya Adil Bir Dünya” temalı 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması 27–28 Nisan Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirildi. İlk günü bir millet olmanın verdiği kardeşlik havasında geçen uluslararası öğrenci buluşmasının ikinci günü de İstanbulluların yoğun katılımıyla birlikte icra edildi. Mihmandar 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nı ziyaret edenler arasında İstanbul İl Göç İdaresi Recep Batu, Sadakataşı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özdal, UDEF | Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Bolat, Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Abdullah Mesud Sürücü, TÜMED | Türkiye Mezunlar Derneği Başkanı Ergash Jumaev gibi önemli isimler vardı. Ülke stantlarını gezip sahne performanslarını izleyen misafirler, aynı anda birçok ülkenin kültürleriyle tanışma fırsatı buldukları için çok memnun olduklarını dile getirdi.

Azerbaycan, Uganda, Endonezya, Tanzanya gibi ülkelerden uluslararası öğrencilerin sahne gösterileri yaptığı buluşmada, yine birçok ülkeden uluslararası öğrenci, misafirler için şiir ve yerel ezgi dinletisi icra etti. Buluşmaya katılan İstanbullular meraklı gözlerle stantları incelerken farklı kültürlerin tatlarını denedi.  Uluslararası öğrencilerin rehberliğinde birçok ülke hakkında bilgi edinme fırsatı bulan misafirler, tam bir şölen havasında gerçekleşen 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda unutamayacağı anlar yaşadı.

34 farklı ülkenin tanıtımının yapıldığı buluşma, bu vesileyle “Biz bir Milletiz!” mesajının verildiği büyük bir şölene dönüştü. Aynı zamanda “Doğudan Batıya Adil Bir Dünya” mesajının verildiği programda, adil bir dünyanın provası bu iki gün boyunca Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiş oldu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir