Medya Akademisi’nde Yeni Dönem Başladı

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nde, batı medyası ve batı medyasının yönlendirmesinde olan medyaların, toplumu nasıl yönlendirdiğini anlamak ve medyada yer alan haberlerin doğru ya da yanlış olduğunun ayrımını yapmaya yönelik “Medya Akademisi” başladı.

Milli Gazete Kültür ve Sanat Editörü Bilali Yıldırım’ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen medya akademisinin ilk dersi Mihmandar Dernek Merkezi’nde yapıldı. Müslümanların günümüzde gerçek habere ulaşmak için kendi haber ajanslarının olması gerektiğinin önemini belirten Yıldırım, bu alanda İslam dünyasının maalesef çok yetersiz kaldığını belirtti. Aynı zamanda günümüzde toplumun haberlerdeki  kan donduran vahşete karşı bir refleksinin kalmadığının altını çizdi.

Misafir öğrencilerle interaktif bir şekilde gerçekleştirilen akademide, özellikle kriz bölgelerinden gelen uluslararası öğrencilerin bölgelerinde ki sorunlara yönelik yapılan haberlere karşı nasıl bir tepki mekanizması gerçekleştireceklerinin de üzerinde duruldu. Akademinin Mihmandar Dernek Merkezi’nde ayda bir kere yapılması planlanıyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir