İstanbul Okumaları Devam Ediyor

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği öğrencileri geçtiğimiz Perşembe günü araştırmacı – gazeteci Süleyman Tolgahan Saçıkara’nın hatipliğinde İstanbul’un bilinmeyen yönlerini keşfetti.

Mihmandar Dernek Merkezi’nde gerçekleştirilen “İstanbul Okumaları” programına, İstanbul’a yeni gelen ve İstanbul’un bilinmeyen yönlerini öğrenmek ve yaşamak isteyen misafir öğrenciler katılım sağladı. İstanbul’u yaşamak ve tarihi, kültürel, sosyal yapısını daha iyi anlatabilmek adına araştırma yapan ve çaba gösteren Saçıkara, İstanbul sivil mimarisinden bahsetti. İstanbul’un eski mahalle ve semtlerinde tahrip olan ya da zarar gören birçok eser ve yapının olduğunu dile getiren Saçıkara, bunları sahiplenmenin ve bu konuda bilinçli olmanın aşırı derecede önemli olduğunun altını çizdi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdikleri program da  İstanbul ile ilgili şaşırtıcı bilgilerin yer alması öğrencileri heyecanlandırdı. Uluslararası öğrenciler bir sonraki “İstanbul Okumaları” programına mutlaka katılacaklarını belirterek İstanbul’u bütün yönleriyle öğrenmek istediklerini dile getirdiler.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir