İslamofobi Konferansına İlgi Büyük

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği, UHİM | Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi Kurumsal Diplomatı İlknur Gümüş ile geçtiğimiz Cuma günü “Yeni Zelanda Katliamı Mercek Altında İslamofobi’nin Dünü, Bugünü ve Yarını” temalı bir konferans gerçekleştirdi. Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa Mihmandar ve Mihrimah Uluslararası Öğrenci Derneklerinden misafir öğrenciler katılım sağladı.

Geçtiğimiz Mart ayında Yeni Zelanda’da yaşanan katliama Batı dünyasının nasıl tepki gösterdiğini örneklerle açıklayan İlknur Gümüş, bu elim hadise üzerinden gayri müslim bir teröristin batıda terörist olarak görülmediğini fakat söz konusu Müslümanlar olunca bunun Batı ve Batı medyasında ters işlediğini söyledi. Batı medyasının insanlar ve toplumlar üzerinde sürekli İslamofobik bir algı pompaladığını belirten Gümüş, bu algının nasıl yıkılacağını tartışmak için uluslararası öğrencilere söz hakkı verdi. Öğrencilerin farklı yorumlarıyla interaktif bir hal alan konferans, verim açısından misafir öğrencilerin üzerinde oldukça pozitif izlenimler bıraktı.

Konferans, Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Öğrenci Çalışmaları Koordinatörü Muhammed Ali Yaman’ın İlknur Gümüş’e “Biz Bir Milletiz!” tablosunu takdim etmesinin ardından nihayete erdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir