“Filistin’den Dünyaya Bakmak” Konferansı Gerçekleştirildi

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği, konuşmacı Orhan Buyruk ile Cuma günü “Filistin’den Dünyaya Bakmak” temalı bir konferans gerçekleştirdi. Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa Mihmandar ve Mihrimah Uluslararası Öğrenci Derneği’nden misafir öğrenciler katılım sağladı.

Dünya’nın farklı coğrafyalarından ve farklı kültürlerinden öğrencileri bir araya getiren konferansta konuşan Orhan Buyruk, son yüzyılda Müslüman ümmet coğrafyasının kanayan yarası olan Filistin ve İsrail hapishanelerinde tecrübe ettiklerini, yaşadıklarını misafir öğrencilerle paylaştı.

Filistin sorununun kökenlerine inen ve İsrail’in yaptığı zulümlerden de bahseden Orhan Buyruk; Kudüs’ün önemini, Kudüs hakkında doğru bilinen yanlışları ve İsrail hapishanelerinde geçirdiği günleri anlattı. Osmanlı Devletinin Kudüs’e verdiği öneme de değinen Buyruk, Kudüs’ün Müslümanların ilk kıblesi olması hasebiyle burada yaşanan sıkıntılardan ve Kudüs’ün işgalden kurtulması için her Müslümanın üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti. Konferansın sonunda 10 öğrenciye Orhan Buyruk’un “Siyonist Sorgu! İsrail Zindanlarında Bir Türk” isimli kitabı hediye edildi.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir