Dünya’nın Renkleri İstanbul Boğazında

Dünyanın 52 farklı ülkesinden Türkiye’ye eğitim için gelen 368 uluslararası öğrenci, 30 Ekim Cumartesi günü UDEF 1. Bölge Koordinatörlüğünce düzenlenen  Boğaz Gezisi programı ile 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına merhaba dedi.

 

Üsküdar Paşa Limanı İskelesi ve Eminönü Evliya Çelebi iskelesinden alınan öğrencilerin yoğun katılımı ile Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisinde gerçekleşen program , tanıtım sinevizyonu ile başlayarak yeni katılan öğrencilere UDEF faaliyetleri hakkında bilgi verildi.
UDEF Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Mehmet Enes Arıkan’ın selamlama konuşmasının ardından  misafir öğrencilere çay ve simit ikram edilerek şehri anlatan bir rehber eşliğinde İstanbul Boğazı ile baş başa bırakıldı.
Misafir öğrencilerin şehre oryantasyonun ve birbirleri ile kaynaşmasının hedeflendiği organizasyonda Avrupa yakasından sırasıyla Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Karaköy, Kabataş, Dolmabahçe Sarayı, Beşiktaş, Yıldız Parkı, Ortaköy, Kuruçeşme, Arnavutköy,  Rumeli Hisarı, Emirgan, İstinye, Anadolu yakasından ise Mihrabat Korusu, Anadolu Hisarı, Çengelköy, Beylerbeyi Sarayı, Fethi Paşa Korusu ve Üsküdar’ı görerek önemli yerler hakkında bilgi sahibi oldular.

 

Katkılarından ötürü UDEF 1.Bölge Koordinatörlüğüne (Bâb-ı Âlem UÖD, Mihmander UÖD, İsuder UÖD, Turkuaz UÖD,Müsenna UÖD ,Sefire-i Âlem UÖD ve Mihrimah Uluslararası Öğrenci Derneği) ve Üsküdar Belediyesine teşekkür ederiz.

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir