Doğudan Batıya Dünyanın Renkleri Pendik’te

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği ve Pendik Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Doğudan Batıya Dünyanın Renkleri” projesinin ilki dün gerçekleştirildi.

Projenin ilk ülkesi Türkiye’nin de yakın zamanda ilişkilerini üst seviyeye taşıdığı Özbekistan’dı. Özbekistan ülke tanıtımını Uluslararası öğrencilerimizden, 29 Mayıs Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini sürdüren Mamurjon Akhmatjonov gerçekleştirdi.

Ülke tanıtım programında Mamurjon ülkesi Özbekistan’ın kültür, örf ve adetlerini tanıttı. Bunların yanı sıra Özbekistan’ın demografik yapısı, coğrafi özellikleri, şehir yapılarını, iklimi ve yöresel yemeklerini dinleyicilere aktaran Akhmatjonov, katılımcıların ilgisini fazlasıyla çekti. Mihmandar UÖD ve Pendik Belediyesi’nin projesiyle birlikte farklı ülkeleri tanımanın mutluluk verici olduğunu dile getiren katılımcılar, farklı ülkeleri orada yaşayan fakat Türkiye’de eğitim gören birinin gözünden dinlemenin farklı bir tecrübe olduğunu ifade etti.

Özbekistan tanıtımını gerçekleştiren öğrencimiz Mamurjon Akhmatjonov, ülkesini farklı kültürden insanlara tanıtmanın gurur verici ve farklı bir deneyim olduğunu ve böyle bir projenin içinde olmaktan dolayı memnun olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir