Doğudan Batıya Dünyanın Renkleri – Azerbaycan

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği ve Pendik Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Doğudan Batıya Dünyanın Renkleri” sunumu geçtiğimiz salı günü Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Bu ay Türkiye’nin de uzun yıllardır komşu ve kardeş olduğu “İki Devlet Tek Millet” diye anılan, kardeş ülke Azerbaycan sunumu gerçekleştirildi. Azerbaycan ülke tanıtımını misafir öğrencilerimizden 29 Mayıs Üniversitesi Ekonomi bölümü öğrencisi Agil Zülfikarlı gerçekleştirdi.

Ülke tanıtım programında Agil, ülkesi Azerbaycan’ın kültür, örf ve adetlerini tanıttı. Bunların yanı sıra Azerbaycan’ın demografik yapısı, coğrafi özellikleri, şehir yapılarını, iklimi ve yöresel yemeklerini dinleyicilere aktaran Agil, katılımcıların ilgisini fazlasıyla çekti. Mihmandar UÖD ve Pendik Belediyesi’nin projesiyle birlikte farklı ülkeleri tanımanın mutluluk verici olduğunu dile getiren katılımcılar, farklı ülkeleri orada yaşayan fakat Türkiye’de eğitim gören birinin gözünden dinlemenin farklı bir tecrübe olduğunu ifade etti.

Azerbaycan tanıtımını gerçekleştiren öğrencimiz Agil Zülfikarlı, ülkesini farklı kültürden insanlara tanıtmanın gurur verici ve farklı bir deneyim olduğunu ve böyle bir projenin içinde olmaktan dolayı memnun olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir