Afrikalı Öğrencilerden Türkçe Pratiği Derslerine İlgi Yoğun

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nin her Salı ve Cuma günü dernek merkezinde gerçekleştirdiği Türkçe Pratiği Derslerine ilgi her geçen gün biraz daha artıyor.

Özellikle Afrikalı öğrencilerin yoğun ilgisine altında geçen dersler, Türkçe okuma, yazma ve konuşma gibi meziyetlerin gelişimi için uluslararası öğrenciler açısından önem arz ediyor. Türkçe Konuşma Günleri adı altında başlayan dersler gün geçtikçe profesyonelleşerek Türkçe Pratiği Dersleri adını aldı. Geçtiğimiz gün misafir öğrencilerin okuma ve yazma becerileri üzerine odaklanılan derste, istiklal marşının dördüncü kıtası ve Şerafettin Kalay Hocanın Siyer-i Nebi kitabından bir bölüm işlendi. Öğrencilerin kelimeleri doğru telaffuz etmesi, cümleleri anlaması ve hızlı okuması için bu örneklerin seçilmesi, öğrencilerin anlama ve pratiğe dökme eylemlerini kolaylaştırdı.

Her Salı ve Cuma günü 16:00 – 17:00 arasında Mihmandar Eğitim Biri İlker Türkman tarafından verilen dersler, tüm üniversiteli uluslararası öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir