30 Ülkeden 400 Uluslararası Öğrenci İftar Sofrasında Buluştu

Ümraniye Belediyesi’nin “Gönlümüz Bir Soframız Bir” sloganıyla düzenlediği iftar programına 30 farklı ülkeden 400 uluslararası öğrenci katıldı.

Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği (UKİD), Aziz Mahmud Hüdâyi Vakfı, Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği, Mihrimah Uluslararası Öğrenci Derneği ile Habeşistan Kalkınma ve İşbirliği Derneği’nin katkılarıyla 30 farklı ülkeden 400 gencin katıldığı kardeşlik iftarı Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleşti. İftar programına Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, iftar programının düzenlenmesindi öneli rolü olan sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve misafirler katıldı. Program Senegal’li öğrenci Hamza Ba’nın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Daha sonra ezanın okunmasıyla birlikte oruçlarını açan gençler hep birlikte iftar yaptı.

İftar programı salonda bulunan Ümraniye Belediye Başkanı, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı, STK yöneticileri ve uluslararası öğrencilerin hep birlikte çekildiği hatıra fotoğrafı sonrasında nihayete erdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir