2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği olarak her eğitim öğretim yılında düzenlemiş olduğumuz açılış programımızı, bu yıl 12 Ekim (Cumartesi) günü birçok ülkeden Uluslararası öğrencinin katılımıyla Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisi’nde gerçekleştirdik.

Açılış programımız Burkina Faso’dan gelen Hamıdou Compaore kardeşimizin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış programı  Dernek Başkanımız Mehmet Evran Bey’in konuşmalarıyla devam etti. Sene içerisinde birçok çalışma yapacağımızdan bahseden Evran, öğrencilere hayırlı bir okul dönemi geçirmeleri temennisinde bulundu. Uluslararası öğrencilere Türkiye’de geçirdikleri zamanı verimli kullanmaları özellikle de İstanbul’da eğitim görmenin avantajlarından yararlanmaları konusunda öğrencilerimize tavsiyelerde bulundu.

İstanbul’un tarihi güzellikleri, rehber anlatımıyla tanıtılarak uluslararası öğrencilerimiz simit ve çay eşliğinde bu kıymetli anlara tanıklık etti.

Ayrıca farklı coğrafyalardan gelen ve daha önce hiç tanışmamış olan misafir öğrenciler “Biz Bir Milletiz!” diyerek tüm dünyaya önemli bir mesaj verdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir